Reformierakonna valimiskampaania kulude aruanne

Uudis
|
05.04.2007

Reformierakond andis Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonile üle erakonna valimiskulude aruande. Valimised võitnud Reformierakond kulutas valimiskampaaniale 32,4 miljonit krooni. Liikmemaksudest, annetustest ja riigieelarve eraldistest laekus erakonnale 29,9 miljonit krooni.

Enim kulus Reformierakonnal telereklaamile – 8,6 miljonit, trükistele 3,5 miljonit, reklaamidele ajalehtedes ning ajakirjades 3 miljonit ja raadioreklaamile pisut alla ühe miljoni. Muud kulutused olid ligi 8 miljonit, mille hulgas on valdavalt tööjõukulud ja erinevad reklaamkingitused. Suhtekorralduskulud jäid alla poole miljoni krooni. Avalikele üritustele kulus 2,5 miljonit, postikuludeks 1,5 miljonit krooni.
Väljaspool erakonna üldist kampaaniat ehk üksikisikute poolt täiendavalt tehtud kulutused jäid pisut alla kahe miljoni krooni.

Tasumata arveid on Reformierakonnal kokku 2,5 miljoni krooni eest, need loodab Reformierakond peasekretäri sõnul tasuda veel enne sügist.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali sõnul ei tohiks kellelgi olla kahtlust õnnestunud valimiskampaanias. „Ma tahan veelkord tänada kõiki meie valijaid, keda Vabariigi Valimiskomisjoni arvutuste kohaselt on 153 044. Meie vastutus on järgneva nelja aasta jooksul oma valimislubadused ellu viia, et Eestist saaks jõukas, õnnelik ja üksteisest hoolivate inimeste riik,” lausus Michal.

Reformierakond kogus esimeses kvartalis eraisikute annetusi 10,9 miljonit krooni ning sai riigieelarvest toetust 2,8 miljonit krooni. Suurimad annetajad olid 2 miljoni krooniga suurettevõtja Urmas Sõõrumaa ja 1,6 miljoni krooniga suurettevõtja Arti Arakas.

„Reformierakonna poolt tänan kõiki kes nii oma töö kui finantstoetusega aitasid meil teha esmapilgul võimatut. Tänu neile inimestele liigub Eesti järgmised neli aastat edasi kursil, mis on Eesti majandust seni maailmakonkurentsis esirinnas hoidnud ning säilitab maksusüsteemi, mis julgustab kõiki ettevõtlusega tegelema ja ei karista tublimaid,” lausus Michal.

Reformierakonna valimiskampaania kulude jaotus ning toetajate info on nähtav erakonna koduleheküljel


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt