Reformierakonna Rakvere piirkonna fookuses on linnasüda, elu- ja ettevõtluskeskkond

Kategoriseerimata
|
31.08.2017

Reformierakonna Rakvere piirkond näeb neljaks aastaks ette Rakvere eluruumi kujundamist selliselt, et siinsetel elanikel oleks hea elukeskkond, elav linnasüda rahva kogunemiskohana ning linnajuhtimine ettevõtlikkust innustav ja elanike soovidega arvestav.

„Me poliitika rajaneb Rakveres järgmisel neljal aastal kolmele sambale, milleks on tugevalt tuksuv linnasüda, tugevad ja terved lapsed ning hoitud eakad. Lisaks ka tugev ettevõtluskeskkond,“ rääkis Reformierakonna maakonna esimees Aleksandr Holst kampaaniasõnumist “Tugev Rakvere”.

Üks oluline sammas Reformierakonna Rakvere programmis on keskväljaku atraktiivseks muutmine linna külalistele. „Ilus linn algab kaunist ja läbimõeldud keskväljakust, seepärast ehitame Rakvere keskväljakule koostöös erasektoriga kultuuri –ja vabaajakeskuse,“ selgitas Reformierakonna nimekirjas kandideeriv ettevõtja  ja Rakvere linnavolikogu liige Roman Kusma.

Reformierakonna pere-, haridus- ning sotsiaalpoliitika algab lastest, selleks investeerib Reformierakond nelja aasta jooksul Rakvere lastesse ja eakatesse vähemalt miljon eurot.

„Meie suur eesmärk on tugevad ja terved lapsed, hoitud eakad ning kasvav elanikkond,“ rõhutas Reformierakonna maakonna esimees Aleksandr Holst. „Selleks tagame tasuta toidu kõikidele Rakvere linna  lasteaialastele ja võimaldame sünnitoetuse tõusu vähemalt aasta Rakveres elanud inimeste puhul 400 euroni,“ tutvustas Holst Reformierakonna nägemust Rakveres.

Reformierakonna linnapeakandidaat ja praegune Lääne-Viru maavanem Marko Torm soovib reformierakonna programmi kirjeldades toetada ettevõtluskeskkonda ja panustada linnamajanduse arengusse. „Järgmisel neljal aastal kavandame ehitada kergliiklusteed Vaala- ja Põhjakeskuse suunal ning kõnniteed Tartu-, Karja-, Õie ja Narva tänavatel. Tegeleda senisest aktiivsemalt turismipotentsiaali realiseerimise ning tööstusparkide aredamisega”.

“Kõike seda saame teha ainult siis, kui saame valijalt, meie linlastelt, piisava mandaadi ideede elluviimiseks”, lisas Torm.

Reformierakonna valimisprogrammis kajastub ka Pauluse kirikust kontsertsaali ehitamine, euroinvesteeringute taotlemine Rakvere Vallimäe arendamiseks ja koostöös riigiga võimaluste otsimine Eesti Rahvatantsukeskuse loomiseks Rakveresse.

Lisaks on Rakvere reformierakondlastel soov ehitada Rakvere kesklinna tänapäevane ja mugav perearstikeskus, toetada maakonnakeskuses toimiva tugiisiku süsteemi loomist, ja koostöös kolmanda sektoriga eakatele ja dementsetele päevahoiu loomist. Vähemtähtsamad pole ka spordirajatiste kaasajastamised ja linnaosade mänguväljakute korrastamised.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt