Reformierakonna poliitikud taunivad Rootsi sotside tööturupiiranguid

Uudis
|
10.03.2004

Reformierakonna europoliitikud Rein Lang ja Toomas Savi mõistavad hukka Rootsis
võimulolevate sotsiaaldemokraatide plaani kehtestada pärast Euroopa Liidu
laienemist ulatuslikud piirangud Ida-Euroopast Rootsi tööle tulevatele kodanikele.

Riigikogu aseesimees Toomas Savi märkis, et Euroopa Liidu kodanikel peavad olema võrdsed õigused. “Eesti inimesi ei tohi liitumise järel käsitleda teisejärguliste kodanikena, kes oma tegemisteks kõigilt vanadelt liikmesriikidelt eraldi luba vajavad,” sõnas Savi.

Rein Langi hinnangul on tööturupiirangute kehtestamine Euroopa Liidu nn. vanades liikmesriikides äärmiselt kahetsusväärne plaan. “See on klassikaline näide sotsiaaldemokraatiast, mis näeb ühiskonna arengus ainsate lahendustena võimalikult kõrgeid makse ja võimalikult paljusid piiranguid,” ütles Lang.

“Kahetsusväärne on, et Rootsi sotsiaaldemokraatide isolatsioonipoliitika on Euroopas pigem reegel kui erand. Euroopa Liidu laienemisest rääkides oli juttu tööjõu piiranguteta liikumisest. Nüüd siis selgub, et igal liikmesriigil on selles asjas veel oma arvamus, mis uute juurdetulijate sisenemist tööturule piirab.”

Nii Lang, kui Savi kinnitasid, et Eesti poliitikutel tuleb nõuda Eesti inimeste võrdset kohtlemist, kui meie riik saab Euroopa Liidu liikmeks. Toomas Savi on Eesti vaatlejaliige Europarlamendis. Rein Lang juhib Riigikogu Euroopa asjade komisjoni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt