Reformierakonna peasekretär: teen ettepaneku moodustada erakonnasisene Tarkade Kogu

Uudis
|
01.06.2012

„Teen järgmisel nädalavahetusel toimuval Reformierakonna Üldkogul ühe väga konkreetse ettepaneku: moodustada sõltumatutest erakonnaliikmetest koosneva Tarkade Kogu, mis hindab erakonna igapäevast toimimist ja hakkab esitama erakonna juhatusele konkreetseid ettepanekuid,“ ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

„Sisuliselt oleks tegemist inimestega, kes ei kuulu ühtegi valitavasse kogusse ega ole meil tööl. Need võiks olla kriitilisemalt erakonna suhtes meelestatud liikmed, kes saaks siis läbi viia erakonnas liikmete küsitluse ja selle põhjal koostada ettepanekud erakonna juhatusele arvamusena,” sõnas Kukk.

Reformierakonna peasekretäri sõnul oleks erakonnale ja erakonna juhatusele see avatud juhtimiseks ja kriitilise tagasiside saamiseks vajalik instrument.

“Nii oleks igaaastaselt tagatud, et kriitilised arvamused saavad esitatud juhatusele ja analüüs, kuidas muuta erakonna toimimist veel paremaks, oleks pidev ja institutsionaliseerutud. Pakun selle idee välja oma iga-aastases kõnes Reformierakonna Üldkogul, kui ühe lahenduse, kuidas saame hinnata erakonna toimimise kvaliteeti ning kuidas saame muutuda veel paremaks,” lausus Kukk.

“Ootaksin sellest sisekriitikast just konstruktiivseid ideid, kuidas muudame koos erakonna paremaks. Arvan, et see tagab ka kõige kriitilisematele inimestele võimaluse vabalt anda oma hinnanguid ja pakkuda lahendusi,” märkis Kukk.

„Erakondade rahastamise teema väärib nii ühiskonnas kui Reformierakonnas laia ja põhjalikku arutelu. Nende arutelude tulemusel käime kindlasti välja mitmeid ettepanekuid selleks, et erakondade rahastamine mitte ainult ei oleks aus, vaid ka näiks aus,“ lisas Reformierakonna peasekretär.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt