Reformierakonna parlamendisaadikud soovivad Valgevene demokraatia tegelikku toetamist

Uudis
|
08.03.2006

Reformierakonna fraktsiooni liikmed Meelis Atonen, Rain Rosimannus, Väino Linde ja Andres Taimla on otsustanud lahkuda Riigikogu Ühendusest Valgevene demokraatliku arengu kaitseks. Ühendus loodi 19. jaanuaril 2006.

Lahkumise põhjuseks on ühenduse esimehe keskerakondlase Vladimir Velmani hiljutised mõtteavaldused ajalehes Kesknädal, et valgevenelaste enamus toetab president Aleksandr Lukašenkat ja üldse oleks parem, kui Eesti oma nina Valgevene asjadesse ei topiks. “Riigikogu ühendus loodi demokraatia toetuseks Valgevenes. Selles, et Valgevenes demokraatia puudub ja vabad valimised ei ole seal võimalikud, ei kahtle keegi, kes omab võimalust Valgevenet demokraatliku riigiga võrrelda. Kui ühenduse esimees arvab, et Valgevenes on kõik korras, siis ei ole Reformierakonna liikmetena meie koht selles ühenduses. Reformierakonna põhikirjas on inimõigusi ja kodanikuvabadusi hinnatud ülimaks ja neid tahame me toetada ka Valgevenes,” ütles Meelis Atonen Reformierakonna liikmete tegevust põhjendades. Atonen lisas, et Velmani mõtteavaldusi lugedes tekis taas küsimus ka Keskerakonna koostööleppest Venemaa võimuparteiga ühtne Venemaa. “Ajal kui näiteks Ameerika Ühendiriigid avaldavad välisministri tasemel muret Venemaa demokraatia vähikäigu pärast, peab üks Eesti erakond Venemaa demokraatiat lämmatavat võimuparteid oma parimaks sõbraks. Veider, kas pole?” lausus Reformierakonna aseesimees. Atonen arvab, et Valgevene demokraatia toetuseks tuleb Riigikogus luua uus ühendus. “Meie Eestis olime omal ajal väga tänulikud demokraatike riikide toetuse eest. Praegu on meie kohus olla Valgevenes demokraatia taassünnile toeks,” lausus ta. Täiendav info : Meelis Atonen,
Reformierakonna aseesimees
50 69 459 Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt