Reformierakond: UNESCO kriitikasse tuleb suhtuda väga tõsiselt

Uudis
|
08.03.2006

Reformierakonna linnavolikogu fraktsiooni juhi Keit Pentuse sõnul peab Tallinna linn UNESCO raportis seisvast kriitikast tegema väga tõsised järeldused ega tohi eitada vajadust vanalinna kaitsevööndit puudutavad planeeringud uuesti läbi vaadata.

“Hetkel ei esita UNESCO meile ähvardusi maailma kultuuripärandi nimekirjast välja viskamise osas, kuid rahvusvahelise eksperdi koostatud raportis on loetletud mitu vanalinna ümbritseva alaga seotud probleemi, mida linn ei tohi ignoreerida,” sõnas Pentus. “Nii annab UNESCO tungiva soovituse säilitada avalikus kasutuses Skoone bastioni ala ja mitte lubada rajada uusi püsiehitis linna ajaloolise kaitsemüüri alale. Ka ütleb ekspert otsesõnu, et nn Viru poja rajamine Tammsaare pargi serva ja vanalinna peasissekäigu vahetusse lähedusse on problemaatiline.”

Pentuse sõnul toob UNESCO oma raportis välja selle, millele on ka Reformierakonna fraktsioon linnavolikogus tähelepanu juhtinud . “Välisekspert toonitab, et ka vanalinna kaitsevööndi ala vajab põhjalikku ja terviklikku planeeringut ning et vajadus kogu linnamüüri ja seda ümbritsevat ala puudutava planeeringu järgi on ilmselge. Reformierakonna fraktsioon tegi juba mõni aeg tagasi volikogus ettepaneku just sellise teemaplaneeringu koostamiseks. Loodan, et homme langetatakse volikogus ka vastav otsus.”

Lisainfo:
Keit Pentus
50 40 884


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt