Reformierakonna omavalitsuskogu: lasteaedade ja koolide tugispetsialistide töö peab olema riigi hool

Uudis
|
01.03.2013

Täna Toompeal kogunenud Reformierakonna omavalitsuskogu arutas Riigikogu menetluses olevat Põhikooli- ja Gümnaasiumiseaduse muudatusi ning leidis, et tõsisemat tähelepanu tuleb pöörata erivajadustega laste haridusele.

Avinurme vallavolikogu esimehe Aivar Saarela sõnul leiavad Reformierakonna omavalitsusjuhid, et erivajadustega laste hariduse korraldamine ja nende toetamine peab olema süsteemsem ning Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses selgelt sõnastatud. „Täna rahastab riik tugispetsialiste ühe aasta kaupa, mis ei soodusta nende töö järjepidevust,“ lausus Saarela.

Omavalitsusjuhtidega kohtunud Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas kinnitas omavalitsusjuhtidele, et tugispetsialistide töö korraldus ning nende rahastamine on töös oleva Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuste üks kesksemaid küsimusi. „Eripedagoogide ning logopeedide töö on väga vajalik ning tänuväärne, mis peab süsteemselt algama juba lasteaedades,“ ütles Klaas. Tema sõnul on vaja erivajadusi märgata võimalikult vara ning nendega tulemuslikult tegeleda, sest sellevõrra väiksem on hiljem koormus sotsiaalsüsteemile.

Reformierakonna omavalitsuskogu tegi ettepaneku, et hariduslike erivajadustega laste hariduse eest peab vastutama riik ning seda ka järjepidevalt rahastama.

Reformierakonna omavalitsuskogu ühendab erakonda kuuluvaid kohalike volikogude esimehi, vallavanemaid, linnapäid ja maavanemaid. Omavalitsuskogu juhib riigikogu liige Kalev Lillo. Reformierakond juhib Eestis enam kui 80 valda ja linna.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt