Mati Raidma: Eesti riigi kaitsmine on meie ühine vastutus

Uudis
|
28.02.2013

Täna Riigikogus uue kaitseliidu seaduse vastuvõtmisel rõhutas riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma oma sõnavõtus, et riigi kaitsmine on tõhusam, kui selles löövad kaasa kõik kodanikud.

„Riigikaitse oluliseks eelduseks on kodanike kaitsetahe. Kaitseliit ja tema allorganisatsioonid on parim võimalus, kus kodanikud saavad rakendada oma vaba tahet Eesti kaitsel. Kaitseliit on organisatsioon, mille liikmena on igal Eesti kodanikul võimalus riigikaitsesse oma panus anda,’’ lausus Raidma.

Riigikaitsekomisjoni esimehe sõnul annab täna vastuvõetud seadus Kaitseliidule kaasajastatud seadusraamistiku ning tegevuse alused. „Paraneb ning selgineb kaitseliitlaste positsioon ühiskonnas oluliste panustajatena riigi julgeolekusse ning riigikaitsesse. Kuna Kaitseliidu puhul on tegemist Eesti riigikaitse lahutamata osaga, on oluline, et kaitseliidu seadus jõustuks uue kaitseväeteenistuse seadusega ühel ajal ehk  käesoleval aasta 1. aprilli,’’ sõnas reformierakondlasest parlamendisaadik. 

Samas tõdeb Raidma, et äsja kinnitatud uus Riigikaitse 10 aasta arengukava ja selle suvel valmiv rakendusplaan avab Kaitseliidule uued perspektiivid, kuid võib tuua kaasa vajaduse täna vastuvõetava seaduse täiendamiseks.

Reformierakond peab oluliseks toetada Kaitseliidu arendamist ning kasvavat rolli riigikaitses, uuendades selleks seadusandlust ning tagades liidule tegevuseks vajaliku rahastamise.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt