Reformierakonna omavalitsusjuhid nõuavad maade munitsipaliseerimises selgust

Uudis
|
18.02.2004

Täna koos olnud Reformierakonna omavalitsuskogu saatis pöördumise Vabariigi Valitsusele, soovides selgust arenguks vajalike maade omavalitsustele üleandmise kohta.

Pöördumises märgitakse, et maareformi esialgne põhimõte, kus riigi omandisse pidi jääma vaid riigi arenguks hädavajalik maa, on viimastel aastatel pööratud pea peale. Omavalitsustel on praktiliselt võimatu üld- ja detailplaneeringute alusel maad munitsipaalomandisse taotleda ning maapoliitikat kujundavad keskkonnaministeeriumi asemel maa-ameti ametnikud.

“Kuna omavalitsustel on arendustegevuseks vajalikku maad praktiliselt võimatu omandada, on oluliselt takistatud ka infrastruktuuri- ja sotsiaalobjektide rajamisele suunatud projektide esitamine Euroopa Liidu tõukefondidele, sest projektides peab taotleja suhe maaomandisse selge olema,” märkis pöördumise allkirjastanud Reformierakonna omavalitsuskogu esimees Jaanus Tamkivi, kes juhib ka Eesti Linnade Liitu.

Reformierakonna omavalitsustegelased tahavad peaministrile saadetud pöördumises selget vastust riigi maapoliitika põhimõtete kohta, millega omavalitsustele võimaldataks neile arenguks vajalike maade munitsipaliseerimine.

“Tuleb lahti saada kohalike omavalitsuste umbusaldamisest ning käivitada mõistlik protsess, millega oleks võimalik omavalitsustele arenguks vajalikke maid üle anda. Planeeringute alusel munitsipaalmaade tekkimine suurendaks omavalitsuste eelarvelaekumisi, pakuks omavalitsustele arendustegevuse planeerimisel senisest enam motivatsiooni ja parandaks inimeste elukvaliteeti,” seisab pöördumises.

Reformierakonna omavalitsuskokku kuulub rohkem kui 90 omavalitsusjuhti üle Eesti.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt