Reformierakonna Noortekogu rõõmustab, et haridusfondide idee kogub toetust

Uudis
|
29.05.2006

Reformierakonna Noortekogu väljendab rahulolu, et ka Isamaaliit ja Res Publica on saanud innustust Reformierakonna Noortekogu ideest luua tulumaksuvabad haridusfondid, kuhu lapsevanemad saaksid koguda raha laste õppemaksu ja muude õppimisega seotud kulude eest tasumiseks kutse-, rakenduslikes kõrg- või kõrgkoolides.

Haridusfondide idee on aastaid olnud Noortekogu programmis ning pälvinud noorte heakskiidu läbi põhjalike debattide ning arutelude. „Tulime antud ideega välja juba ligi kolm aastat tagasi,“ sõnas reforminoorte tollane esimees Lauri Luik. Luige sõnul käis teavitustöö juba mõne aasta eest aktiivselt, jagati haridusfonde tutvustavaid trükiseid ning teemat tutvustati ka erinevates noorteklubides üle Eesti. „Kahju, et tollane Res Publica haridusminister Toivo Maimets ei kuulnud või ei huvitunud meie ideest,“ ütles Luik.„Oleme teinud Reformierakonna valimisprogrammi töörühmale ettepaneku lülitada idee ka erakonna platvormi. Tee selleni on olnud pikk ja töörohke, kuid tänaseks oleme saavutamas oma eesmärki, mis suure tõenäosusega tähendab seda, et meie idee ka teoks saab, “ teatas Luik Kõige olulisem on Luige sõnul, et teisedki erakonnad vastloodava uue partei näol on mõistmas vajadust vaadata tulevikku ning toetavad reforminoorte kava noorte võimalusi parema hariduse omandamiseks suurendada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt