Reformierakonna mõte põhiseaduse muutmiseks kogub toetajaid

Uudis
|
11.09.2006

Reformierakonna fraktsiooni ettepanekut muuta põhiseadust lisades preambulisse täienduse eesti keele kaitsest on juba toetanud kaks Riigikogu fraktsiooni.

Reformierakonna fraktsioonile laekusid täna hommikul Keskerakonna fraktsiooni ja Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni otsused toetada eelnõu põhiseaduse muutmise algatamisest. Rahvaliidu fraktsioonist anti teada, et teemat arutati, aga lõplikku seisukohta ei ole veel kujundatud, Isamaaliidu ja Res Publica saadikute seisukoht on ebaselge.

Ettepaneku kujundada seisukoht põhiseaduse muutmise vajaduse kohta eesti keele kaitseks koos välja pakutud muudatusettepanekuga saatis Reformierakonna fraktsiooni teistele saadikurühmadele eelmise nädala reedel. Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on lootust, et algatust toetavad kõik Riigikogu fraktsioonid. “Peame oluliseks, et keskendutaks vaid ühele asjale – eesti keele kaitse seadustamisele põhiseaduses,” lausus Tamkivi. “Kindlasti on paljudel poliitikutel mõtteid selle kohta, mis põhiseaduses lisaks sellele veel võiks muutmist vajada. Arvan, et neid mõtteid selle muudatuse menetlusse ei ole mõistlik pookida.”Reformierakonna sooviks on põhiseaduse muutmise eelnõu vastu võtta kiireloomulisena, et muudatus saaks võimalikult peatselt jõustuda. Kiireloomuliseks põhiseaduse muutmiseks on vajalik Riigikogu koosseisu nelja viiendiku toetus – muutuse poolt peab olema 81 Riigikogu liiget.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt