Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku luua Tallinna Linnavolikogusse kaasava linnajuhtimise komisjon

Uudis
|
Õnne Pillak
|
01.07.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon soovib volikogusse luua kaasava linnajuhtimise komisjoni, mille eesmärgiks on koos volikogu fraktsioonide, linnavalitsuse, asumiseltside ja mittetulundusühingute esindajatega välja töötada Tallinna linnavalitsusele ettepanekud ning tegevusplaan avatud linnajuhtimiseks ja kogukonna kaasamiseks nende kodukohta puudutavate otsuste tegemisel.

„Tark, avatud ja empaatiavõimeline linnajuhtimine algab inimeste kaasamisest tema kodukohta puudutavates otsustes ja arengutes,“ selgitas Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak kaasava komisjoni loomise mõtet.

„Meil on erinevad kogukonnaseltsid, kes soovivad kaasa rääkida oma kodulinna arengus ning minu meelest on see igati tervitatav. On kindel, et rohujuure tasandil olevad inimesed, kes puutuvad igapäevaselt kokku kogukonna inimestega, tunnevad piirkondade muresid ja võimalusi paremini kui ametnik, kes istub suure osa oma tööajast kabinetis,“ lisas ta.

Pillaku arvates võidaksid omavahelisest koostööst nii linlased kui linnajuhid. „Vastastikkune koostöö muudaks Tallinna juhtimise inimesekesksemaks ning aitaks linnajuhtidel paremini tallinlaste soove ja vajadusi mõista.”

“Tallinna inimesed on üles näidanud indu olla kaasatud oma kodukoha oluliste küsimuste otsustamises. Hea näide on mõni aasta tagasi lapsevanemate initsiatiivil algatatud eelnõu, millega sooviti suurendada lasteaedade rahastamist,” arvas ta.

„Tallinna inimesed soovivad kaasa rääkida pealinna ja siinsete linnaosade arengus. Neile tuleb anda see võimalus,“ on Pillak veendunud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt