Reformierakonna fraktsioon tahab töölepingu seadust jõustada plaanitust varem

Uudis
|
23.10.2008

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus ütles Riigikogus toimunud ettevõtluskeskkonna arutelul viit konkreetset majanduskeskkonda edendavat sammu esitledes, et erakond soovib uut töölepinguseadust jõustada pool aastat plaanitust varem.

“Reformierakonna fraktsiooni poolt räägime me oma kolleege veendes oma hääled kähedaks, ja nii kaua, kuni viimasel meist veidigi häält jagub, jäämegi kordama – uus töölepinguseadus tuleb kiiresti vastu võtta,” ütles Pentus. “Kiire vastuvõtmise vajadus ei ole millegi muu, kui selle huvides, et inimesed ei jääks hätta. Et neil oleks töökohti. Et neil oleks vajadusel ümberõppevõimalusi ja seda juba enne, kui tegu on tööst ilma jäänud inimesega.”

“Reformierakonna fraktsiooni ettepanek on tuua Riigikogus algul 1. jaanuarist 2010 plaanitud seaduse jõustumine pool aastat varasemaks. Meie ettepanek on, et kogu seaduse see osa, mis ei too täiendavat koormust riigieelarvele, jõustuks 1. juulil 2009.”

Reformierakonna fraktsiooni esimees esitas Riigikogule ettepanekud viie sammu tegemiseks, mis üldist ettevõtluskeskkonda parandaks. Lisaks töölepinguseaduse kiiremale jõustamisele tegi Pentus ettepanekud ka maksukoormuse vähendamiseks. “Kui 46% ettevõtjatest tunnistab, et nende edasist arengut takistab liiga kõrge maksukoormus, siis ei ole see asi, mida tohiks ignoreerida. Siis tuleb maksukoormust vähendada,” ütles Pentus.

Konkreetselt tegi Reformierakonna fraktsioon ettepanekud sotsiaalmaksule lae kehtestamiseks ja tulumaksu langetamise jätkamiseks. Keit Pentuse sõnul ootab Reformierakonna fraktsioon toetust ka riigieelarve jäikuse lahtisulatamiseks; kõrgharidusse panustamise kõrval ka gümnaasiumi õppekava ülevaatamiseks ja ettevõtlusõppe lisamiseks õppekavasse.

“Reformierakonna fraktsioon peab tähtsaks ka ekspordi toetamist, aga praegusest ka palju läbimõeldumat tegevust välisinvesteeringute Eestisse meelitamiseks,” rääkis Pentus. “See viimane, muide, peaks olema ka iga Riigikogu liikme iga välisvisiidi ja komandeeringu elementaarne osa.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt