Reformierakond: riik peab looma ettevõtlusele võimalikult soodsad tingimused

Uudis
|
23.10.2008

Täna toimus Riigikogus Reformierakonna ettepanekul majanduskomisjonis algatatud riiklikult olulise teema „Eesti ettevõtluskeskkonna areng” arutelu.

Ettekandega esinenud majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas rõhutas oma esinemises, et majanduskasvu perioodil oli tootmine liigselt orienteeritud sisetarbimisele ning laenupõhise kasvuga kaasnes tööjõukulude kiire kasv. ”Tootlikkuse kasv ei ole aga viimastel aastatel olnud proportsioonis palgatõusuga,” mainis Klaas.

”Olukorra parandamiseks peab maksusüsteem olema lihtne, läbipaistev ja motiveeriv. Samuti ei tohiks maksupoliitikas riik teha järske muudatusi. Võtmeküsimuseks on kindlasti ekspordi toetamine,” rääkis Klaas.

Klaasi sõnul ei tähenda majanduskasvu järsk aeglustumine tingimata halba ettevõtluskeskkonda, küll aga tähendavat see seda, et ettevõtted peavad olema valmis kiirelt ümber orienteeruma.

”Kiiresti on vaja vastu võtta uus Töölepinguseadus. Tänu sellele kasvab tunduvalt meie majanduse konkurentsivõime, sest vabaneme oma jäigast tööturust. See on selge abinõu majanduse uuele tõusule pööramisel. Mida paindlikumad ja tublimad on meie töötajad uute oskuste omandamisel, uue ameti õppimisel, seda edukamad on meie ettevõtted üha karmistuvas konkurentsis. Tõsiselt tuleb panustada ka haridusse, elukestvasse õppesse ja mis samuti väga oluline: kõikidesse koolidesse tuleb sisse viia ettevõtlusõpe,” lisas Klaas.

Lõpetuseks lausus Klaas, et riik peab ennast senisest enam pöörama näoga
ettevõtjate poole ning looma ettevõtlusele võimalikult soodsad tingimused.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt