Reformierakonna fraktsioon palub presidendil kaaluda päästeseaduse kobareelnõu välja kuulutamata jätmist

Uudis
|
17.04.2020

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon saatis Vabariigi presidendile kirja, milles palub kaaluda Riigikogus vastu võetud Päästeseaduse muudatuste välja kuulutamata jätmist, sest need võimaldavad põhjendamatut ligipääsu inimeste terviseandmetele.

Kirjas seisab, et juba käivitunud kriisiinfoliinile 1247 tagantjärele seadusliku aluse loomine on igati vajalik, ent täiesti põhjendamatu on kriisiinfoliini valdavalt vabatahtlikest töötajatele juurdepääsu võimaldamine isikute terviseandmetele.

Kirjas juhitakse tähelepanu, et info saamiseks pakutakse üliliberaalne vorm: piisab vaid helistamisest, kahe nime ja isikukoodi ütlemisest, võimalikust seosest eriolukorraga. Kes iganes saab võimaluse küsida delikaatseid isikuandmeid kelle kohta iganes.

“Riigikogu heakskiidu saanud vastav säte õõnestab tervise infosüsteemi usaldusväärsust, ei arvesta isiku sooviga, kellele ta soovib oma terviseandmeid edastada, selleks puudub igasugune sisuline vajadus tänases eriolukorras ja olulisim: see on vastuolus  Euroopa Isikuandmete kaitse üldmäärusega riivates olulisel määral inimeeste põhiõigusi, mistõttu palume väga põhjalikult kaaluda Päästeseaduse ja relvaseaduse muutmise seaduse (128 SE) väljakuulutamata jätmist,” märgitakse kirjas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt