Reformierakondlased: Reps peab õpilastele antud segaseid sõnumeid kiiremas korras selgitama

Uudis
|
Heidy Purga
|
20.04.2020

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed andsid tänasel parlamendi istungil üle küsimused haridusminister Mailis Repsile, milles soovitakse, et minister koolide edasise toimimise kohta antud segaseid sõnumeid selgitaks.

Arupärimises tuuakse välja, et minister ja haridusministeerium on eriolukorra ajal nii koolide edasise töö kui lõpueksamite ja sisseastumiskatsete kohta andnud väga vastukäivat informatsiooni.

“Inimesed ei saa endiselt aru, mis koolides pärast 15. maid juhtub ja kuidas kooliaasta lõpeb. On ülioluline, et minister annaks neile küsimustele kiiresti täpsed vastused, seetõttu anname korraga üle nii arupärimise kui kirjalikud küsimused,” ütles küsijate nimel sõna võtnud Heidy Purga.

Arupärijad soovivad teada, miks andis ministeerium koolidele info osalise avamise kohta alates 15. maist ilma, et õpetajatele ja õpilastele oleks ette antud konkreetne teave, kuidas õppetöö toimuma hakkab ja mis on osalise avamise eesmärk. 

Samuti küsitakse, millal teavitatakse koole ametlikest otsusest koolide avamise kohta, riigieksamite toimumise kohta, põhikooli lõpueksamite kohta ning kui pikalt antakse koolidele aega oma töö ümber korraldada.

Arupärijad soovivad ka teada, miks jäävad suvel ära lõpuaktused, samas kui kultuuriminister on väljendanud lootust, et suvised kultuurisündmused saavad toimuda. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt