Reformierakonna fraktsioon: ootame ettepanekuid ettevõtluskeskkonna edendamiseks

Uudis
|
06.06.2008

Reformierakonna fraktsioon alustas eile arutelude seeriat Eesti ettevõtjatega ja nende esindusorganisatsioonidega Eesti ettevõtluskeskkonda puudutavate võimalike muudatuste kavandamiseks.

“Reformierakond tahab Eesti väljajuhtimiseks praegusest majanduse aeglase kasvu perioodist riigi kulutused oluliselt kokku tõmmata, rakendada kiirelt uut töölepinguseadus ning kujundada maksukeskkonda ettevõtlusele soodsamaks. Eile alustatud arutelude seerialt ootame eelkõige ettevõtjatepoolseid täiendusi, et kokku saaks ühtne ja terviklik ettevõtluskeskkonna pakett,” ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus. “Kõrgepalgaliste tippspetsialistide Eestis hoidmiseks ja Eestisse meelitamiseks sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine, n.ö. targa majandussektori laiendamise võimalused olidki esimese arutelu peamine sisu.”

„Kui võrrelda Eesti maksusüsteemi teiste riikidega Euroopas ja Ida-Euroopas, siis peaks Eestis kehtima sotsiaalmaksu ülempiir alates 250 000 kroonisest aastapalgast. Sellisel juhul oleks Eesti konkurentsivõimeline riik kõrge lisaväärtusega töökohtade loomisel. Selline muudatus puudutaks positiivselt kuni 300 000 töötajat ja oleks sotsiaalselt õiglane. Ja nende 300 000 töötaja töö on majanduskasvu peamine mootor,” kommenteeris kohtumisel osalenud Helmese asutaja Jaan Pillesaar.

Pentuse sõnul kohtuti esimestena erinevate teabeäride esindajatega, sest just teabeäri võiks olla üks nendest valdkondadest, mis Eesti SKPsse järjest suurema panuse annaks.

Kohtumisel osalenud Eesti Fondihaldurite Liidu juhatuse esimehe Kristel Kivinurme sõnul peab kaasaegne riik motiveerima eelkõige tarkade töökohtade kasvu. „Välisinvestoritele on aga näiteks oluline faktiliselt atraktiivne elu-, töö- ja maksu- ning seadusandlik keskkond,” lisas Kivinurm. „Ettevõtluskeskkonna parandamiseks ja investorite ligimeelitamiseks on kindlasti vajalik vabastada maksust väärtpaberitulud, sõlmida topeltmaksustamise vältimise lepingud, vaadata üle erisoodustused ning vabastada käibemaksust ka finantsteenused.”

Eile esitatud ettepanekud olid Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse arvates üsna julged ja andsid üksjagu mõtlemisainet edasiseks. Reformerakonna fraktsioon jätkab arutelude seeriat Kaubandus-Tööstuskoja ja Tööandjate esindajatega järgmisel ja ülejärgmisel nädalal.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt