Reformierakondlased teevad sügise esimese töövisiidi Jõgevamaale

Uudis
|
22.09.2016

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed on täna ja homme Jõgevamaal visiidil, kus kohtutakse kohaliku elu eestvedajate ja edukate ettevõtetega ning arutatakse piirkonna jaoks olulisi küsimusi ning päevakajalist haldusreformi temaatikat.

Reedel annavad Reformierakonna Puurmani valla piirkonnaorganisatsiooni esimees Rauno Kuus ja Puurmani vallavanem Margus Möldri riigikogu liikmetele ülevaate kohalike omavalitsuste ühinemise arengutest. 

Visiidi eestvedaja Terje Trei sõnul on Jõgevamaal praegu täistuuridel käimas omavalitsuste vabatahtlikud ühinemisläbirääkimised.

„Loogilist rada pidi on kujunemas kolm suurt ühinenud omavalitsust – Peipsi, Jõgeva-keskselt ja Põltsamaa piirkonnas. Neist igaüht ootaks rohkem kui 11 000 registrijärgse elaniku korral ka üle kahe miljoni euro suurune ühinemistoetus. Uutes omavalitsustes on võimalus pühenduda tegevusplaanidele, mis tagavad tulevikus paremad teenused ning annavad uue hoo elu- ja töötegevuse arengule,“ lausus riigikogu liige.

Trei sõnul on elanikele oluline eelkõige see, et kõik teenused peavad olema kättesaadavad. 

„Peame tegema kõik selleks, et igaühel meil oleks siin maal parem elada ning meie tegevusetus ei soodustaks piirkondade hääbumist ning taandarengut. Hea uudisena toob valitsuse septembris kinnitatud investeeringute kava Euroopa Regionaalarengu Fondi ligi 1,4 miljoni euro suuruse toetusega nüüdisaegsed esmatasandi tervisekeskused nii Mustveele kui Põltsamaale,” märkis parlamendisaadik.

Visiidi käigus külastavad saadikud Põltsamaal ettevõtteid Puit-Profiil, Astelmari ja piimandusühistut E-piim ning Põltsamaa noortekeskust ja tervisekeskust. Jõgeval on plaanis külastada ettevõtteid Juta ja Kaido, Valmeco, Westwood Group, Scanola Balticu rapsitehast, Kuremaa lossi puhkekeskust ning Kaitseliidu Jõgeva malevat. Mustveel ootavad ees Torma valla lasteaia, Palamuse vabatahtliku päästekomando ja Peipsi Aiand OÜ külastused. Kavas on ka tavapärased ühiskonnaõpetuse külalisloengud koolides.

22. ja 23. septembril viibivad Jõgevamaal 13 reformierakondlasest riigikogu liiget: Peep Aru, Igor Gräzin, Liina Kersna, Kristjan Kõljalg, Ants Laaneots, Lauri Luik, Madis Milling, Meelis Mälberg, Mati Raidma, Laine Randjärv, Andre Sepp, Urve Tiidus ja Terje Trei.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt