Reformierakonda ei rahulda Keskerakonna avaldused punamiitingu teemal

Uudis
|
22.09.2005

Reformierakond Tallinna piirkond ei ole rahul Keskerakonna avaldustega punamiitingust pronkssõduri juures.

Tallinna linnavolikogu liikme Jürgen Ligi sõnul on Keskerakond vaid teatanud, et pole selle korraldamisega seotud. “Kuid tegelikult ootab avalikkus Keskerakonna hinnangut üritusele. Miitingut on toetanud Keskerakonna liitlane Ühtne Venemaa, Keskerakond pole aga üritust sõnagagi hukka mõistnud. Seni näeme aga vaid vaikivat heakskiitu ilmse arvestusega meeldida Ühtsele Venemaale ning nõukogudemeelsele osale valijaskonnast, ” nentis Ligi.

Riigikogu ja Tallinna linnavolikogu liige Jürgen Ligi saatis täna  Tallinna linnavolikogu esimehele Toomas Vitsutile ja linnapea Tõnis Paltsile kirja, mille pärib neilt aru, kas Tallinna linnavalitsus üritas midagi ette võtta selle häbiväärse aktsiooni takistamiseks Eesti pealinnas.

Ligi sõnul on Reformierakond seisukohal, et see koosolek ja selline sümboolne akt Tallinna 1944. aasta taasokupeerimise tähistamiseks riivab  eestlaste õiglustunnet ning lõhestab Eesti ühiskonda. “Tänapäeval peaksime kõik hajutama müüti, justkui toimunuks  1944. aastal Tallinna vabastamine või võit fašismi üle. Tol päeval toimus Eesti iseseisvumiskatse lämmatamine ning punase terrori taastamine,” ütles Ligi.

Ligi sõnul on Keskerakonnal oma valijaskonna koosseisu arvestades eriline vastutus ajalootõe selgitamisel ning sääraste provokatsioonide ära hoidmisel. “Sellega seoses adresseerin oma küsimused eelkõige keskerakondlasest linnavolikogu esimehele,” sõnas Jürgen Ligi. “Kas suudate anda sellele üritusele avaliku moraalse hinnangu või jätkate vaikivat heakskiitu ning toetate sellega ajaloovalede kinnistumist oma valijate teadvuses?,” küsib Ligi oma kirjas.

Keskerakonna ja Res Publica juhitav Tallinna Linnavalitsus  väljastas Relvajõudude- ja Sõjaveteranide Liidule avaliku koosoleku korraldamiseks Tõnismäel pronkssõduri ees loa 22. septembriks 2005. Üritusel  kavatsetakse sümboolselt taassüüdata igavene tuli.

Reformierakonna pressiteenistus
Lisainfo:
Jürgen Ligi
50 56 547

Teate koostas ja edastas:
Triinu Rajasalu
Reformierakonna meediajuht
50 46 090 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt