Reformierakond peab Tallinna rahvaküsitlust poliitiliseks propagandaks

Uudis
|
23.09.2005

Reformierakonna arvamusel kannab rahvaküsitluse läbiviimine eelvalimiste ajal selgelt propaganda iseloomu.

Tallinna Linnavolikogu istungil vastuvõetud otsus viia Tallinnas läbi rahvaküsitlus ja seda eelvalimiste perioodil 6st 9nda oktoobrini kannab endas selgelt propagandistlikku iseloomu. Küsimus: „Kas linn peaks alustama noortele peredele suunatud munitsipaalkorterite ehitust?” on esitatud pettuse vormis. Sellega tekitatakse lootus noorte perede olukorra järsuks muutmiseks ühe erakonna toel.

Reformierakond toetab programmi, mis aitab noorte perede elujärge paremaks muuta. “Aga me oleme kindlalt selle vastu, et üks erakond kasutab oma valimislubaduse reklaamimiseks rahvaküsitlust just valimiste perioodil,” ütles RE fraktsiooni esimees Maret Maripuu. “Poliitiline välireklaam on meil seadusega keelatud, rahvaküsitlust võib aga reklaamida.”

Maripuu sõnul on eriti kummastav ka see, et kiirustades muudeti eilsel istungil rahvaküsitluse läbiviimise korda. Varem kehtinud kord lubas rahvaküsitlust läbi viia, kui see on välja kuulutatud kolm nädalat enne küsitluse algust. Eile muudeti seda ja nüüd võib küsitluse välja kuulutada üks nädal enne rahvaküsitlust.

Kõiki neid samme analüüsides tekibki kahtlus, et Keskerakond soovib kasutada linna rahasid oma valimiskampaaniaks. Seda kahtlust toetab tõdemus, et Keskerakond on selliseid nippe varemgi kasutanud. Siiani on linnale tagasi maksmata kepikõnni kampaania “Tallinn liigub” reklaamiraha. Mäletatavasti on linnapea oma käskkirjaga korduvalt raha tagasimaksmist nõudnud. “Sestap tundub mulle, et linnapea sõna ei maksa meie linnas,” tõdes Maripuu.

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil võeti vastu otsus viia läbi rahvaküsitlus ajavahemikul 3. – 9. oktoober 2005. Küsimus, mis linlastele esitatakse on: „Kas linn peaks alustama noortele peredele suunatud munitsipaalkorterite ehitust?”. Rahvaküsitluse läbiviimiseks just sellel perioodil muudeti volikogu otsusega küsitluste läbiviimise korda. Uus kord lubab rahvaküsitluse läbi viia, kui see on välja kuulutatud nädal enne küsitlust. Senikehtinud kord sätestas selleks ajaks kolm nädalat.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt