Reformierakond: vanaduspension jääb maksuvabaks

Uudis
|
29.01.2008

Reformierakond lükkab ümber Jaak Aabi eksitava väite nagu soovitaks pensione maksustada. Reformierakondlase Taavi Rõivase hinnangul on vale rääkida ka mistahes muudatustest, mis halvendaks pensionäride võimalust soovi korral töötada ning pensionilisa teenida.

„Reformierakond on seisukohal, et vanaduspensioni esimene sammas peaks olema suuresti maksuvaba,” ütles Riigikogu liige Taavi Rõivas: „Pensionide kiire tõusu valguses tuleb kindlasti ka pensionide maksuvabastuse täiendav piirmäär üle vaadata.”  

Rõivas selgitas, et kui 2008. maksuvaba tulu määr on 2250 krooni kuus, siis pensionidele kehtib täiendav maksuvaba määr 3000 krooni – kokku 5250 krooni kuus. Kuna keskmine pension kasvab kiiresti, tuleb juba kokkulepitud maksuvabale tulule lisaks tõsta ka pensionäridele mõeldud täiendavat maksuvaba tulu määra.

Rõivase sõnul käib valitsusliidus töö parima võimaliku lahenduse leidmiseks ning see saab seaduseks enne kui kehtiv pensionide maksuvaba määr jõuab keskmise pensioniga samasse suurusjärku.
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt