Reformierakond: toetame Indrek Tederit õiguskantsleriks

Uudis
|
29.01.2008

Reformierakonna fraktsioon otsustas pärast tänast kohtumist Indrek Tederiga, et on valmis toetama teda õiguskantsleri kohale, kui president tema kandidatuuri esitab.

”Õiguskantsler peab olema tugeva natuuriga tunnustatud riigiõiguse asjatundja, kes oleks  võimalike põhiseaduslike probleemide ennetaja ja mitte tagantjärgi näpuganäitaja. Usume pärast kohtumist presidendi poolt esitatud võimaliku kandidaadiga, et Indrek Tederist võiks selline õiguskantsler kujuneda,” sõnas Reformierakonna esimees Keit Pentus.

Kohtumisel Reformierakonna fraktsiooniga rõhutas Indrek Teder kolme põhisuunda, millele õiguskantsler keskenduma peaks. „Üksikisikute põhiõiguste kaitse, suurema õigusselguse tagamine ja veidi suurem rõhk põhiseaduslikkuse kontrollile – sellise kontseptsiooniga nõustus ka Reformierakonna fraktsioon,” lisas Pentus.

“Usume, et Indrek Tederist võiks saada tugev partner Riigikogule,” ütles Keit Pentus.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt