Reformierakond tuvastas Viljandimaal 24 sisevalimiste rikkumise juhtumit

Uudis
|
10.06.2013

Reformierakonna sisevalimiste rikkumisi uuriva töörühma juhi Väino Linde sõnul on Viljandimaal kinnitust leidnud 24 rikkumist ning see rikkumiste arv Viljandimaal on ka töörühma hinnangul lõplik.

„Lisaks tuvastatud sisevalimiste rikkumistele Lääne-Virumaal, Võrumaal ja Viljandimaal täiendavaid kahtlusi rikkumiste osas ei ole. Töörühm asub koostama uurimise lõppraportit, mille esitame sel laupäeval Tallinnas kogunevale erakonna volikogule,“ ütles Väino Linde.

„Päris selge on see, et kõik nende rikkumiste toimepanemisega seotud isikud peavad vastutama ja kindlasti ei ole neil edaspidi Reformierakonnas kohta. Nagu olen ka varem öelnud, et töörühma poolt vaadates on selle halva loo juures positiivne see, et teo toimepanijad kahetsevad siiralt ja on tõe selgitamisele aktiivselt kaasa aidanud,“ lausus Linde.

„Lõppraportile lisaks esitame erakonna volikogule ka oma mõtted, kuidas võiks tulevikus sisehääletused toimuda. Kindlasti peab endiselt jääma oluliseks eesmärk kaasata võimalikult palju erakonnakaaslasi otsustamisse, tagades ka elektrooniliste kanalite kaudu tehtava valiku turvalisus. Lõpuks saime neile rikkumistele jälile just tänu sellele, et elektroonilistel kanalites toimuv on kõik logitud, pabersedelitega oleks see pea võimatu olnud,“ märkis Linde.

„Vabandan oma erakonnakaaslaste ees, et sedasi käitusin. Vedasin alt oma tööandjat ja oma maakonda. Kui üldse püüda selgitada, siis oli selleks lihtsalt inimlik ajapuudus. Maakonnas oli meililistides juttu, et püüame ikka ise olla ka tublid ja võimalikult paljud inimesed hääletama saada. Nägin, et see ei õnnestu ja püüdsin nii oma tööd kiiremini teha. See oli viga ja mul on väga kahju. Loodan, et minu siiras vabandust võetakse arvesse. Kinnitan ka avalikult, et seda ei palunud mul teha ei minu tööandja ega nõudnud ükski kandidaat,” lausus Viljandimaa arendusjuht Ott Kukk.

Kokku tuvastas Reformierakonna töörühm sisevalimistel 71 rikkumist kolmes maakonnas – Lääne-Virumaal, Võrumaal ja Viljandimaal. Kõik Lääne-Virumaa rikkumistega seotud hääled ja osa ka Võrumaa häältest läksid töörühmale antud selgituste kohaselt eelmisel nädalal erakonnast välja arvatud Kristiina Ojulandile. Seega on manipuleeritud 2,1% praegusele juhatusele antud häältega. Kokku anti Reformierakonna sisevalimistel 1494 häält.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt