Reformierakond: Tallinna järgmiste aastate eesmärk peab olema laenukoormuse vähendamine

Uudis
|
13.06.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul peab Tallinna linnavalitsus seadma eesmärgiks laenukoormuse vähendamise, mitte rääkima mõõdukast laenukoormuse kasvatamisest.

“Selle asemel, et laenuraha abil linna eelarvemahtu suurendada, tuleb vaadata üle tänased kulud, kuidas olemasolevaid eelarvevahendeid otstarbekamalt kasutada. Kokkuhoiukohti on,“ ütles Pillak, tuues näitena kalli propagandamasina toetamise ja riigiülesannete dubleerimise.

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe sõnul on Tallinn rikas omavalitsus, kelle tulubaas näiteks tulumaksu suurema laekumise läbi on tõusnud võrreldes 2011. aastaga 6% ehk ca 28 miljoni euro võrra.

„Seni kuni ei vaadata kriitilise pilguga üle tänaseid linnavalitsuse kulutusi ei ole õigustatud Tallinna laenukoormuse suurendamine. Täna linnavolikogu arutlusele tuleva Tallinna eelarvestrateegia kohaselt kasvab linna laenukoormus vaikselt, kuid stabiilselt igal aastal jõudes 2017. aastaks 283, 1 miljoni euroni,“ ütles Pillak.

“Laen on kallis raha, mis tuleb kinni maksta tulevastel maksumaksjatele. See otsus tehakse neilt küsimata, kas nad soovivad endale sellist koormat tulevikuks,“ taunib Pillak linnavalitsuse laenupoliitikat.

Tallinna laenupoliitikat kritiseeriv Pillak leiab, et volikogule saadetud eelarvestrateegias on ka häid ettepanekuid. “Kiiduväärt on võimalikult suurel mahul Euroopa Liidu vahendite kasutamise soov. See on Tallinna jaoks võimalus, kuidas tuua linna investeeringuraha juurde näiteks oluliste liiklussõlmede korrastamiseks,” selgitas ta, lisades, et loodetavasti suudab linn tagada järgmisel perioodil omapoolse kaasfinantseeringu.

„Lisaks Ülemiste liiklussõlmele oleks praegu juba valmis ka Russalka ristmik, kui Tallinna linnavalitsus poleks mõne aasta eest loobunud ehituse kaasfinantseerimisest.“

Tallinna linna eelarvestrateegia aastateks 2014-2017 on lugemisel tänasel linnavolikogu istungil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt