Reformierakond toetab uue tuumajaama rajamist Ignalinasse

Uudis
|
13.08.2007

Täna Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni nimel kõnelnud Hannes Astok ütles, et Reformierakonna fraktsioon toetab kavatsust rajada Eesti, Läti, Leedu ja Poola koostöös Leetu Ignalinasse uus tänapäevane tuumaelektrijaam. “Tänapäevase tuumajaama rajamine koos Balti riike Poolaga ühendavate ülekandeliinidega väljaehitamisega võimaldab Balti riikide elektrivõrgud ühendada Lääne-Euroopa põhivõrguga ning end lahti ühendada endise Nõukogude Liidu ala põhivõrgust,” lausus Astok.

Reformierakonna fraktsiooni liige selgitas oma sõnavõtus, et Balti riikide elektrienergia tootmisportfell on praegu mitmetahuline, sisaldades elektri tootmist põlevkivist, hüdroenergiast, maagaasist, tuumakütusest ning mitmetest teistest allikatest. “Selline jaotus tagab Balti riikidele küllaldase turvalisuse ja varustuskindluse. Olemasoleva Ignalina tuumajaama sulgemine 2009. aastast mõistagi pingestab olukorda Balti elektriturul ning me peame juba täna kaaluma järgmisi samme nii Eestis kui teistes riikides,” sõnas reformierakondlane. Astoki kinnitusel on uue tuumajaama rajamise eelduseks, et see oleks majanduslikult tasuv ja hea partner keskkonnale.

Hannes Astok taunis Riigikogu erakorralise istungiga seotud suvist poliitilist PR-kampaaniat. “Reformierakond soovib energeetika teemadel tõsist debatti, kuhu on kaasatud energeetikud ja keskkonnakaitsjad, teadlased ja elektritootjad, ametnikud ja poliitikud. Oleme seisukohal, et nii tõsise asjaga nagu energeetika ei saa tegeleda ülejala. Meie tänastest valikutest sõltub, millised on Eestimaa perede kulud energiale ning Eesti ettevõtete konkurentsivõime järgmistel aastakümnetel,” lausus Hannes Astok Riigikogu kõnetoolist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt