Reformierakond toetab seksuaalse enesemääramise ea tõstmist

Uudis
|
26.03.2021

Reformierakonna juhatus väljendas täna toetust justiits- ja sotsiaalkaitseministri eestvedamisel algatatud seksuaalse enesemääramise eapiiri tõstmisele.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul on ühiskonnas muudatusele toetus olemas ning edasi liigutakse tempokalt kõiki olulisi huvigruppe kaasates.

“Eapiiri tõstmist on varem toetanud nii lastekaitse töötajad, naisearstid, Lastekaitse Liit kui teised noortega tegelevad huvigrupid. Rõhutan, et seadusemuudatusest tõuseb tulu ainult siis, kui sellega käib kaasas teavitus ja eakohase seksuaalhariduse pakkumine, ennetus- ja abimeetmed ohvritele ja väärkohtlejatele. Noorte omavahelistel seksuaalsuhetel on oluline roll täiskasvanuks saamisel, mistõttu arvestada tuleb mõistliku vanusevahe määratlemist noorte omavahelistele suhtetele. Selleks kaasame noorte, aga ka lapsevanemate esindusorganisatsioone aruteludesse,” ütles Signe Riisalo.

Riisalo sõnul peab arutelude tulemusel selguma, kas tõsta eapiiri seniselt 14 eluaastalt 15 või 16 eluaasta peale. Eapiiri tõstmise korral on vajalik lisaks otsustada ka seda, kas sel juhul tuleb muuta teisi alaealisi puudutavaid vanusega seotud sätteid, näiteks praegu kehtivat võimalust teatud juhtudel 15-aastaselt abielluda.

23. märtsil tegid neli ministrit: justiitsminister Maris Lauri, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, siseminister Kristian Jaani ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna ühiselt ettepaneku tõsta seksuaalse enesemääramise eapiiri. Eapiiri tõstmise eelnõu peaks ministeeriumites valmima aprilli lõpuks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt