Reformierakond tegi Tallinna linnavalitsusele ettepaneku lõpetada tasuta sõidu eest trahvimine

Uudis
|
08.05.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Ants Leemets esitas eelmisel neljapäeval volikogule määruse eelnõu, millega soovitakse lõpetada tallinlaste trahvimine ühistranspordis ühiskaardi valideerimata jätmisel või selle maha unustamisel.

“Harju maakohtu otsuse kohaselt ei tohi ühistranspordi kasutajaid Tallinna ühiskaardi valideerimata jätmise eest trahvida, kui sõiduõigus on olemas. Inimesel, kes on endale soetanud ühiskaardi ja selle aktiveerinud, on sõiduõigus olemas ja tema trahvimine on ebakorrektne, ” ütles Leemets. “Selle tõttu esitasin volikogule määruse eelnõu, millega lisatakse kehtivale korrale säte, et rahvastikuregistrijärgset tallinlast ei tohi piletita sõidu eest trahvida, kui ühiskaart on valideerimata jäänud või maha ununenud.”

Leemetsa sõnul on taunimisväärne, et linnavalitsus korjab trahvitulu isikutelt, kellel on Tallinna elanikuna piletita sõidu õigus olemas. “Linn on lubanud tallinlastele tasuta bussisõitu ja kui nüüd on kohale jõudnud arusaam, et see on ikka kallis, siis tuleb seda tunnistada, mitte puuduolev raha trahvide näol nendelt samadelt inimestele tagasi võtta,“ arvas Leemets. „Kui isik on registreeritud Tallinna elanik ning tema maksud laekuvad linnale, siis peaks ta saama ühistranspordis piletita sõita ka ühiskaarti valideerimata.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt