Reformierakond: Jõude seisvad Tallinna rohealad võiks anda linlastele kasutada

Uudis
|
05.05.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Kalev Kallemetsa sõnul on Tallinna linnas mitmeid rohealasid, mis ei leia otsest kasutust. Andes rohealad tallinlastele kasutada, saaks linnaelule uue hingamise ning kasvaks ka linnakodanike soov ümbritsevas keskkonnas tegutseda ja heakorra eest seista.

Kallemets tuli selle nädalasel Tallinna Linnavolikogu istungil välja ideega, mille kohaselt võiks sarnaselt mitmete maailma pealinnadega anda elanikele kasutada linnaruumis asuvad kasutuseta seisvad alad. Kahtlemata oleks Tallinnas huvilisi nii urbanistlike põllumeeste näol kui piknikualade kasutajatena.

“Tallinnas on mitmeid rohealasid, mis pole piisavalt korrastatud ja puhtad, et need vastaks korralike kodanike ootustele,” ütles Kallemets. “Mõnes linnaosas kasutavad elanikud neid vabaaja sisustamiseks ja pikniku pidamiseks, kuid kuna pole vastavaid laudu, pinke, pinnakatet ning prügikaste on need kohad reeglina näotud ja kasutajatele ebamugavad.”

Sarnast praktikat on võimalik kohata kõikjal maailmas New Yorgist kuni Kaironi. Lisaks on positiivne kodumaine näide alates 2011. aastast tegutseva Tartu Maheaia näol olemas. “Teiste riikide kogemus ütleb, et vastukaja linlaste poolt on positiivne ning lühikese ajaga leidub hulgaliselt aktiivseid töökäsi, kes soovivad kaasa lüüa,” lisas Kallemets.

“Oluline on, et eraldatavad alad oleksid korrastatud ja valve all, mida huvilised tallinlased saaksid kasutada oma vaba aja veetmiseks,” sõnas Kallemets oma üleskutses volinikele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt