Reformierakond teeb ettepaneku pensionide indekseerimise süsteemi

Uudis
|
29.01.2003

Reformierakond kavatseb järgmises Riigikogus üle vaadata pensionide indekseerimise valemi.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Meelis Atoneni sõnul kuulub Pensionikassa raha pensionäridele.

“Õigem on indeksi määramisel arvestada reaalset laekumist Pensionikassasse ja juhul kui tõepoolest majanduskasv järsult aeglustub, siis on erakordsete murede lahendamiseks võimalus olemas stabiliseerimisreservi näol,” ütles Atonen.

Atoneni sõnul on tarbijahinnaindeksi arvestamine pensionide indekseerimisel lähiaastail pensionitõusu pidurdav tegur, ehkki omal ajal lisati vastav näitaja indeksisse pensionäride turvatunde suurendamiseks.

“Tarbijahinnaindeksiga süsteem ei kasuta ära tegelikke võimalusi pensionitõusuks, see-eest tekitab aga poliitikuil kiusatuse mängida heategijat ja pakkuda omalt poolt lisa. Väga ohtlik, kui seda tehakse valimiste pärast ja prognoose ära ootamata,” ütles Atonen.

Reformierakond teeb järgmises Riigikogus ettepaneku muuta pensionide indekseerimise süsteemi, sidudes selle ainult võimaluste suurenemise ehk sotsiaalmaksu laekumisega.

“See tooks kaasa pensionide automaatse ja tänasega võrreldes suurema tõusu ning lõpetaks vanema põlvkonna valimiseelse narrimise 100 krooni kaupa,” lisas Atonen.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt