Reformierakond: taunime linnavalitsuse otsust lasteaedade pearaha mitte tõsta

Uudis
|
31.10.2008

Eilsel Tallinna volikogu istungil ei toetanud keskerakonna saadikud enamuse häältega koolieelsete lasteasutuste pearaha tõstmist 2500 kroonini.

Reformierakond on korraldanud mitmeid ümarlaudasid lasteaedade juhatajatega ning alati on peamiseks mureks olnud Tallinna Linnavalitsuse poolt määratud pearaha väiksus. Lasteaedade juhatajate kinnitusel oleks 2500 krooni summa, millega lasteaiad suudaksid end normaalselt majandada. Reformierakonna arvates peaks selline summa olema mõeldud nii munitsipaal- kui ka eralasteaedadele.

„Selline käitumine on variserlik, sest lähivaldadest Tallinna lasteaedades käivate laste eest esitatakse reaalne arve, mis on ca 2535 krooni lapse kohta kuus. See ongi reaalne pearaha, millise summani taotlesime pearaha tõstmist järgmisest eelarveaastast. Vastavalt volikogu määrusele peaks pearaha olema võrdne nii munitsipaal- kui eralasteaedadele, samuti hüvitis lapsehoiuteenusele,” kritiseeris Reformerakonna fraktsiooni aseesimees Ülle Rajasalu linnavalituse tegevust.

Reformierakonna seisukoht on, et pearaha peab koosnema reaalsetest igapäevastest kulutustest kogu lasteaia tegevuse kohta. Reeglid, mis kehtivad munitsipaallasteaedadele, peaksid laienema ka erateenuse pakkujatele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt