Reformierakond soovib Tallinna koolidesse E-töövihikut

Uudis
|
30.10.2008

Tänasel linnavolikogu istungil esitab Reformierakonna fraktsioon eelnõu, mille eesmärgiks on võtta kasutusele Tallinna koolides E-töövihik alates 1. septembrist 2009.

Elektroonilise töövihiku puhul on olemas mitu eelist, ühe variandina võimaldaks see anda aineõpetajatele vabad käed koostamaks ise kindlas keskkonnas vajaliku raskusastmega ülesandeid. Teise võimalusena saaks välja töötada ühtse elektroonilise vihiku kõikidele koolidele, mille kohaselt oleks õpetajal võimalik ühest vihikust valida erinevaid ülesandeid.

“Täna valitseb koolides olukord, kus õpilased peavad igal aastal ostma hulga töövihikuid, mis praktikas täidetakse mõnikord vähem kui poole ulatuses. Sellega kulub paljudel peredel asjatult raha paberi ostmisele, mis kasutuna hiljem ära visatakse. Ka õpetajate poolt on olnud nurisemist töövihiku kasutamise efektiivsuse üle – sageli saab kasutada vaid kolmandikku töövihiku materjalist,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer elektroonilise töövihiku mõttekust.

E-töövihik annaks võimaluse õpetajatel online´is õpilasega suhelda ja pärast töö parandamist see õpilasele kohe tagasi saata. Samamoodi oleks vanematel võimalus analoogselt E-kooli keskkonnaga kogu aeg jälgida, kuidas edeneb lapse õppeprotsess.

„Loomulikult nõuab E-töövihiku loomine rahalisi ressursse elektroonilise keskkonna loomiseks. Niisamuti vajab see mõte linnavalitsuse tahet olla uuenduslik ning innovatiivne. Pikemas perspektiivis oleks taolise e-keskkonna loomine kordades odavam sellest, kui palju kulutavad pered täna töövihikute peale ja see oleks ühekordne investeering linna jaoks,” ütles Holsmer.

E-töövihiku uuenduslikust ideest ja teistest Tallinna linna arenguga seotud teemadest saab lugeda äsja avatud Tallinna-teemalises blogis www.tallinlane.ee.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt