Reformierakond: Tallinna TV maksvad linlased kinni maamaksu arvelt

Uudis
|
20.05.2009

Reformierakond ei toeta Tallinna TV loomise plaani ning leiab, et pealinna propagandakulusid tuleb oluliselt vähendada.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul kajastavad nii rahvusringhääling, mitmed eratelekanalid kui ka üleriigiliste päevalehtede Tallinna lisad kõik uudiseid pealinnast. „Tallinna suurusesse linna eraldi telekanali loomine, eriti veel praeguses majandussituatsioonis, on mõistusevastane,” ütles Holsmer.

„Keskerakonna poolt eelmisest aastast tõstetud maamaksust korjatakse linlastelt täiendavalt 200 miljonit krooni. Tallinna linn kulutab sel aastal avalikele suhetele ja propagandale ca 45 miljonit krooni, millele lisandub televisiooni käigus hoidmiseks 30 miljonit krooni aastas,” lisas Holsmer. „Savisaar investeerib seega kolmandiku maamaksu tõusust korjatavast rahast Keskerakonna propagandasse , mitte kanalisatsiooni väljaehitamisse nagu seni on lubatud.”

„Kui keskerakondlaste mure on selles, et Tallinna tegemisi kajastatakse liiga vähe, siis võib-olla peaks mõtlema sellele, et millegi positiivsega silma paista,” kommenteeris Holsmer. „Kuna telekanali käigus hoidmine nõuab igal aastal linna poolset dotatsiooni, läheb see järjekordne K-projekt linlastele väga kalliks maksma.”

Niisamuti ei pea Reformierakonna fraktsioon põhjendatuks linna raha eest valmistatud reklaamklippe, kus linnapea Savisaar kutsub inimesi osalema Euroopa Parlamendi valimistel. Holsmeri sõnul on see on ju sisult selge valimisreklaam ühele erakonnale, mille maksab kinni maksumaksja. „Savisaar sülitab taaskord avalikule arvamusele. Eelnevatel valimistel on valimisaktiivsuse tõstmiseks kaasatud avaliku elu tegelasi, kuid kindlasti mitte poliitikuid,” taunis Holsmer Savisaare tegevust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt