Reformierakond: Tallinna teede ja koolide olukord 2006. aastal ei parane

Uudis
|
30.11.2005

Reformierakonna hinnangul on Tallinna 2006. aasta eelarves investeeringud teedesse ja koolide remonti selgelt liiga väikesed.

“277,5 miljonit teede investeeringuteks ei ole piisav, et tänast olukorda parandada,” ütles Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas: “Lihtsamas keeles öeldes ei suudeta 2005. aastal leevendada ühtegi ummikut ning teede üldseisukord on aasta pärast sama halb kui siiani.”

Rõivase sõnul investeeritakse teedesse üle 100 miljoni vähem kui Keskerakonna valimislubaduses ning üle 200 miljoni vähem, kui investeeritaks Reformierakonna linnavalitsuses. Ka paigalseis on suudetud saavutada vaid tänu kavandatavale riigiabile, linna raha investeeritakse teedesse 20 miljonit vähem kui eelmisel aastal.

Reformierakonna fraktsiooni liikme Hanno Pevkuri sõnul valmistavad nördimust ka investeeringud haridusse, lubatud progressi asemel on tegu paigaltammumise või tagasiminekuga: “Linna raha investeeritakse koolide remonti 2005. aasta 53 miljoni asemel vaid 15 miljonit.” Pevkuri sõnul ei anna suuremad rahaeraldised riigi poolt põhjust linnapoolset rahastamist järsult kärpida. “Vastutustundlik linnajuht peaks nägema riigi toetust kui lisavõimalust olukorra parandamiseks, mitte ajendit linna raha mujale suunamiseks,” lisas Pevkur.

Reformierakonna hinnangul on linnaeelarve ettevalmistus selgelt puudulik, sest pea igas valdkonnas puudub objektide loetelu ning piirdutud on üldsummadega. Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon kutsub linnavalitsust üles enne 15. detsembril toimuvat linnavolikogu istungit eelarve ettevalmistamisele rohkem tähelepanu pöörama ning teede- ja haridusinvesteeringud kriitilise pilguga üle vaatama.

Reformierakonna fraktsioon teeb linnavolikogu istungil ettepaneku suurendada investeeringuid teedesse ja haridusse.
 

Reformierakonna pressiteenistus
 

Lisainfo:
Taavi Rõivas
51 19 799

Hanno Pevkur
51 63 578

 

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt