Reformierakond: Tallinna teed vajavad lisaraha kohe

Uudis
|
05.04.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Kaupo Nõlvaku sõnul saaks Tallinna teed teha korda kohe, kui kahekordistada teede remondiks mõeldud vahendid. Keskerakondlik linnavalitsus aga ei pea teedele lisaraha andmist oluliseks.

„Võrreldes eelmise aastaga on vähendatud löökaukude remondiks ettenähtud vahendeid linnaeelarvest ca 1 miljoni euro võrra, kuid linnavalitsus ütles teedeinvesteeringute suurendamisele ei, sest nad pole kindlad, kas lisavahendeid vaja läheb,“ lisas Nõlvak.

“Tallinna teed on tänu praeguse linnavalitsuse tegemata tööle hullemas korras, kui kunagi varem. Seetõttu on põhjendust, et ei tea kas lisaraha on vaja, piinlik lugeda,” kommenteeris Nõlvak linnavalitsuse arvamust.

„Riigipoolne toetus teederemondi rahastamiseks on kolmel viimasel aastal tõusnud. Kui eelmisel aastal sai Tallinn riigilit 1,8 miljonit eurot, siis sel aastal on see 2,6 miljonit eurot. See on taaskord näide, kui riik aitab Tallinna linna, et probleem saaks lahendatud, siis linnavalitsus otsustab omalt poolt sellest valdkonnast raha hoopis ära võtta.“

Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku, mis aitaks teid sel aastal märgatavalt parandada. „Kahjuks eelistab linnavalitsus teede remontimise asemel kasutada tallinlaste raha enda valimiskampaaniaks – avati Lasnamäel kaasamiskeskused, korraldatakse seminare ning antakse välja erinevaid trükiseid. See kõik on tore, aga seda ei peaks tallinlased kinni maksma,“ arvas Nõlvak.

„Tallinna teede erakordselt halb olukord ei ole maailmavaateline või poliitiline probleem. Teede remont vajab oluliselt suuremat lisarahastust ja vajab seda kohe. Tallinna elanikel pole sellest abi, kui alles augustis leitakse lisaeelarvega vahendeid juurde,“ ütles Nõlvak. „Selle ajaga on olukord veelgi halvemaks läinud ning rahavajadus samuti kasvanud.“

Eilsel linnavolikogu istungil oli lugemisel Reformierakonna fraktsiooni esitatud eelnõu, millega pandi linnavalitsusele ülesandeks kahekordistada teederemondiks mõeldud vahendid. Kahjuks ei toetanud seda ettepanekut ei keskerakondlik linnavalitsus ega volikogu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt