Reformierakond: Linnavalitsuse korterite odavmüük jätab pealinna teed rahast ilma

Uudis
|
04.04.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul on Tallinna linnavalitsuse plaan müüa otsustuskorras alla turuhinna sadu kortereid väär ning ebaõiglane kõigi Tallinna maksumaksjate suhtes.

„Täna plaanib linnavalitsus Keskerakonna fraktsiooni häältega linnavolikogus odavmüüki panna 163 korterit. Alla turuhinna müüdavate korterite kogu tuluks on ca 2,2 miljonit eurot, kuigi võiks olla üle kolme miljoni euro,“ ütles Pillak.

„Samal ajal, kui linnapea räägib, kuidas raha puuduse tõttu ei ole võimalik korda teha Tallinna teid ega suurendada lasteaedade rahastamist, kingib ta ca miljon eurot lihtsalt ära,“ lisas ta.

Õnne Pillaku sõnul ei toeta Reformierakond korterite otsustuskorras müükide eelnõusid, millega tehakse linnale selgelt kahjulik otsus ja luuakse ebaõiglust. „Lisaks saamata jäävale eelarvetulule, on selline korterite odavmüük ebaõiglane kõikide maksumaksjate ning eriti nende inimeste suhtes, kes võtavad pangast mitmekümneks aastaks laenu, et osta endale kodu turuhinnaga. Valitud seltskond saab aga osta linnalt korteri soodushinnaga,“ lisas Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni esimees tuletas meelde, et sellist korterite kinkimist on linnavalitsus praktiseerinud ka varasemalt. Aastatel 2002-2006 müüdi sundüürnikele 969 korterit ca 613 000 euro eest, 2008. aastal müüdi otsustuskorras näiteks 51 korterit ca 29 000 euroga.

Pillaku sõnul tuleb loomulikult aidata neid, kes vajavad eluaseme probleemi lahendamisel abi, kuid sellist suurejoonelist ja süstemaatilist odavmüüki ta õigeks ei pea. „Linna kohustus on tagada eluase inimestele, kes mingil põhjusel seda ise soetada ei suuda või seda mingil eluetapil vajavad, olgu nendeks lastekodulapsed või mõne õnnetuse tõttu kodust ilma jäänud pered. Nende inimeste eluasemeprobleemide ajutiseks leevendamiseks peaks linnal olema teatava suurusega munitsipaaleluasemefond,“ arvas Pillak.

Tänasele Tallinna linnavolikogu istungile on keskerakondlik linnavalitsus saatnud seitse eelnõud, millega soovitakse otsustuskorras müüa Põhja-Tallinnas, Kristiines, Kesklinnas, Mustamäel, Lasnamäel ja Haaberstis 163 korterit.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt