Reformierakond: Tallinna eelarve on ebareaalne

Uudis
|
17.12.2009

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ei toeta Tallinna 2010. aasta defitsiidis eelarvet, mis kehtestab müügi- ja paadimaksu ning kulutab 50 miljonit krooni propagandale.

Reformierakonna hinnagul peab Tallinn uute maksude kehtestamise asemel vähendama oma tegevuskulusid. „Savisaare jutt sellest, et suuremad maksud aitavad ettevõtlust elavdada, ei kannata mitte mingisugust kriitikat,” sõnas Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Uute maksude kehtestamine ja kogumine on läbi analüüsimata.”

Kaubandus-tööstuskoda hinnagul puudub igasugune analüüs ja hinnang võimalikele kuludele, mis kaasnevad müügimaksu kehtestamisega. Niisamuti on ebareaalne maksu kogumisega kaasnev kulu.

„Maksu administreemine võib minna olulselt kallimaks kui prognoositav tulu,” märkis Holsmer.

Reformierakond tegi neljapäevasel linnavolikogu istungil ettepaneku katkestada eelarve lugemine ning palus linnavalitsusel tulla välja uue eelarvega, kus on vähendatud linna tegevuskulusid ja kehtestamata jäetud uued maksud.

Tallinna 2010. aasta linnaeelarve II ja III lugemine on päevakorras tänasel linnavolikogu istungil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt