Reformierakond: Tallinn peab kindlustama igale lapsele lasteaiakoha

Uudis
|
04.05.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon algatas eelnõu, mis tühistab linnavalitsuse eelmise nädala otsuse peatada uute rühmade komplekteerimine Tallinna lasteasutustes.

“On igati ootuspärane, et peale sotsiaalministri otsust tulla Tallinnale tervisekaitse nõuete osas vastu, tühistab linnavalitsus oma eelmise nädala määruse ning kindlustab lasteaedadesse vastuvõtu ka edaspidi,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Remo Holsmer. “Lasteaiakoha tagamine igale lapsele on linna otsene kohus.”

“Tervitame sotsiaalministri otsust lasteaiatüli lahendamisel, kuid see ei lahenda sisulist probleemi Tallinnas, milleks on linna poolne lasteaedade alarahastamine. On kurb tõsiasi, et linnaeelarves on pealinna 127 lasteaia investeeringuteks kokku sel aastal ette nähtud marginaalsed 300 000 krooni – see teeb vaid 2300 krooni lasteaia kohta. Niisamuti on linn vähendanud lasteaedade pearaha,” märkis Holsmer.

“Tallinn peab lasteaedadesse investeerima ja lasteaedu reaalselt juurde ehitama, sest praegune olukord on ebarahuldav,” ütles Holsmer. “Seni on Tallinn võtnud lasteaeadadesse juurde üha enam lapsi, mille tulemusel on pealinna lasteaiad ülerahvastatud ja tervisekaitsenõudeid ei suudeta täita.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt