Uus päästeseadus lubab vabatahtlikel iseseisvalt tulekahjusid kustutada

Uudis
|
05.05.2010

Täna võeti Riigikogus vastu kaks päästeala jaoks olulist seadust, milleks on päästeseaduse eelnõu ja tuleohutuse seaduse eelnõu.

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Robert Antropovi sõnul on päästeseaduse eelnõu eesmärgiks reguleerida päästeasutuste ülesandeid ning pääste tegevuses vabatahtlikkuse alusel osalevate päästjate õigused ja kohustused. ”Seaduses on paika pandud tingimused ja väljaõppe tasemed vabatahtliku päästjana tegutsemiseks. Nüüdsest võivad teise astme väljaõppe läbinud vabatahtlikud päästjad teha iseseisvalt päästetöid,” lausus Antropov.

Antropov lisab, et uue tuleohutuse seaduse üheks põhieesmärgiks on vajadus süvendada inimestes endis huvi ja vastutustunnet tuleohutuse tagamisel. ”Autos oleme juba harjunud sõitma turvavööga ja olema hoolivamad, paraku tulega ümberkäimisel oleme jätkuvalt hooletud. Tulesurmade arv on Eestis jätkuvalt suur,” toonitas Antropov.

”Uudse asjana on toodud sisse tuleohutuse alane enesekontroll, mis tähendab kodanike ja ettevõtete omanike omapoolset ohutusvastutust. ”Käesolev seadus võimaldab otstarbekamalt rakendada riiklikku tuleohutusjärelevalve ressurssi, suunates seda sinna, kus on tuleohud ja riskid kõrgemad, näiteks elamusektorisse, kus tulekahjudes hukkub enim inimesi,” ütles Antropov.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt