Urmas Kruuse: Tartu lapsed ei pea kartma lasteaiakohast ilma jäämist

Uudis
|
28.04.2010

Tartu linnapea Urmas Kruuse kinnitas, et 1. jaanuarist lasteaedadele kehtestunud tervisekaitsenõuded ei kujuta Tartu lasteaedadele ohtu, sest Tartu linn on lasteaedade olukorda kogu aeg väga oluliseks küsimuseks pidanud.

Erinevalt Tallinna linnavalitsusest, kes teatas, et nad peatavad laste edasise lasteaedadesse vastuvõtu, ei kavatse Tartu linn seda teed minna.

„Tartu linna lasteaiad ei ole ülerahvastatud, sest siin on järgitud seadust ja lähtutud registreeritud laste arvust, mitte kohalkäijaist. Linn jätkab tulevaks sügiseks lasteaiakohtade komplekteerimist tavapärases rütmis,” ütles Kruuse.

“Lasteaedade olukorra viimine seaduses ette nähtud olukorda ei tohiks olla ühelegi omavalitsusele keeruline. Seda juhul, kui omavalitsus on lasteaedade küsimusega piisavalt tegelenud. Tartu linn on kõike lastehoiuga seonduvat pidanud viimaste aastate prioriteediks – ehitanud uusi lasteaedu, toetanud erasektorit uute lasteaiakohtade loomisel ja lastehoiuteenuse pakkumisel. Ja mis oluline – ka lasteaedade rahastamine on püsinud aastaid stabiilsena,” ütles Kruuse.

Kruuse sõnas, et ka praegu töötab Tartu linnavalitsus selle nimel, et kõikidel lastel oleks lasteaias koht ja head tingimused ning koostöös terviseametiga jälgitakse pidevalt lasteasutuste nõuetele vastavust.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt