Reformierakond: Tallinna noorte sporditegevuse toetus tuleb taastada

Uudis
|
25.11.2009

Linnavolikogu liige Alesandr Makarov esitas Reformierakonna fraktsiooni nimel volikogule eelnõu, mis näeb ette 2010. aasta linnaeelarves 4 –19-aastaste laste sporditegevuse toetuse suuruse jätmise samale tasemele 2009. aasta algusega, mis on 91 miljonit krooni.

2009. aasta Tallinna lisaeelarvega vähendas linnavõim sporditegevuse toetust 22,8 miljoni krooni võrra, 68,2 miljoni kroonini. „Reformierakond on korduvalt juhtinud linnavalitsuse tähelepanu laste ja noorte kurvale olukorrale Tallinnas. On päris selge, et noortespordile eraldatavad summad Tallinnas ei ole edukaks sporditegevuseks piisavad,” ütles Makarov.

Makarovi sõnul on 2009. aasta kaasa toonud mitmeid ebameeldivaid üllatusi linnaeelarves. „Käesoleval aastal on linn vähendanud alusharidusele, huviharidusele kui ka sporditegevusele eraldatavaid toetussummasid, samas kui propagandakuludeks ja Tallinna TV loomiseks jätkub raha küll ja küll,” märkis Makarov.

Makarov lisas, et samuti tuli halva üllatusena tänane linnavalitsuse otsus lõpetada linna erahuvialakoolide toetamine linnaeelarvest. „Linnavõimu tõelised prioriteedid on kõigile juba ammu selgeks saanud. Kahjuks ei kuulu nende hulka lapsed, noored ja sport.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt