Reformierakond: Tallinn jätab pensionärid toetusest ilma

Uudis
|
21.04.2010

Reformierakond tegi ettepaneku maksta kõigile Tallinna pensionäridele neile linna poolt lubatud ühekordne 1200-kroonine toetus välja hiljemalt 15. juuniks ning et toetuse maksmine ei oleks seotud sünnikuuga. See muudatus kindlustab, et kõik Tallinna pensionärid saavad neile sel aastal ette nähtud pensionilisa igal juhul kätte.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on reaalne oht, et osad Tallinna pensionärid jäävad neile lubatud toetusest ilma, kuna linnal ei jätku selle maksmiseks raha.

„Siiamaani on pensionilisa välja makstud iga aasta alguses. Linnavõimu poolt kehtestatud uue korra kohaselt makstakse pensionäridele 1200-kroonist toetust esitatud avalduste alusel nende sünnikuul,” ütles Holsmer. “Et linnakassa on väga kehvas olukorras, püüab linnavõim toetuse maksmise korda võimalikult keeruliseks muutes vähem toetusi välja maksta, kui ette nähtud. See on sulaselge pensionäride petmine.”

Holsmer märkis, et seda tõestab fakt, et selle aasta linnaeelarvesse on pensionilisaks ette nähtud täpselt sama suur summa kui eelmisel aastal, 90 miljonit krooni, olgugi, et toetust suurendati sellest aastast 1000lt kroonilt 1200ni. “On päris selge, et ka linnaeelarvesse planeeritud kogusumma peaks olema selle võrra suurem,” sõnas Holsmer.

Reformierakonna fraktsiooni poolt algatatud eelnõu, mille kohaselt saaksid pensionärid ette nähtud 1200-kroonise toetuse kätte hiljemalt 15. juuniks ning toetuse väljamaksmine ei sõltuks nende sünnikuust, on arutlusel tänasel linnavalitsuse istungil. Vastava eelnõu jõustmine kindlustaks, et kõigile pensionäridele makstakse neile sel aastal ette nähtud pensionilisa välja.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt