Reformierakond: võlgade ümberkujundamise seadust saab teha paremaks

Uudis
|
20.04.2010

Reformierakonna fraktsiooni hinnangul tuleb täna Riigikogu õiguskomisjoni poolt algatatava ’’Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse’’ kallal Riigikogus veel tublisti tööd teha.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru sõnul tuleb enne teist lugemist Riigikogus kindlasti hinnata seaduse majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid, samuti kohtute töökoormuse eeldatavat suurenemist.

Aru sõnul on füüsilise isiku võlgade ümberkujundamine põhimõtteliselt sarnane juba varem juriidiliste isikute jaoks seadustatud saneerimismenetlusega. ”Mitmes riigis nii Euroopas kui väljaspool Euroopat on olemas mõlemad võimalused. Kuid on enesestmõistetav, et võlgade ümberkujundamise juures peavad olema tasakaalustatult arvestatud nii võlausaldajate kui võlgnike huvid,” märkis Aru.

Reformierakond peab vajalikuks, et eelnõu menetlusse õiguskomisjonis kaasataks juba enne esimest lugemist nii tööandjate kui krediidiasutuste ühendused, samuti Korteriühistute Liit, Juristide Liit ja Kohtunike Ühing ning teised organisatsioonid ja institutsioonid, keda seaduse rakendamine otseselt puudutab.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt