Reformierakond tahab paberivaba Riigikogu

Uudis
|
02.11.2007

Reformierakonna fraktsioon esitas Riigikogu Kantseleile ettepaneku välja töötada ja rakendada e-riigikogu, millega siiani paberitel seaduseelnõude menetlemine muutuks elektrooniliseks.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul ei ole mõistlik, et arvestades Eesti infotehnoloogilist taset paljundatakse Riigikogus endiselt kõiki eelnõusid, parandusettepanekuid ja pöördumisi sadades eksemplarides. „Selline asjade korraldus on paraku üksjagu ajast maha jäänud ja Reformierakond peab vajalikuks seda muuta,” ütles Pentus.

„Riigikogu peab olema nii haldussuutlikkuse kui innovatiivsuse poolest eeskujuks. Virnade viisi paberite paljundamine seda kindlasti pole,” lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

Reformierakonna ettepanekute kohaselt tuleks tagada hiljemalt 2009. aastaks Riigikogu eelnõude menetlussüsteemi, mis võimaldaks paberivaba tööd nii täiskogus kui ka Riigikogu komisjonides ning mis muudaks kirjavahetuse riigiasutustega 100% elektrooniliseks.

E-riigikogu loomisega püütakse innustada kõiki riigiasutusi sh. ministeeriume, Õiguskantsleri Kantseleid ja Eesti Panka saatma oma materjale Riigikogu liikmetele elektrooniliselt, nagu seda täna tehakse e-valitsuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt