Reformierakond tahab muuta kübermaailma eestikeelseks

Uudis
|
09.02.2007

Reformierakond tahab luua avaliku internetipõhise keelevärava eesti keele õppimiseks, propageerimiseks ning keelealase nõu saamiseks.

Paul-Eerik Rummo sõnul sisaldaks loodav keeleveeb näiteks võimalusi õigekeele kontrollimiseks, kvaliteetseid ja tasuta sõnastikke, keelenõuandeid ning mitmeid andmebaase. „Täna pole olemas põhjalikku ning informatiivset keskkonda, kus eestlastel või eesti keele huvilistel ja õppijatel oleks võimalik saada ammendavaid vastuseid oma küsimustele,” lausus Rummo.

Reformierakond peab oluliseks ka infotehnoloogilistes rakendustes tarkvara kohandamist ja kasutusliideste tõlkimist eesti keelde. „Arvuti on paljudes töökohtades peamiseks või väga oluliseks töövahendiks. Inimeste töökeskkonna muutmine emakeelseks on kindlasti riigi kohus,” lausus Rummo. Ta lisas: „Eestikeelse tarkvara olemasolul on võimalik sätestada riigihangetel üldine nõue, et riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste poolt ostetaval avalikus kasutuses oleval tarkvaral peab olema eestikeelne kasutusliides. Kui me ise oma keelt ei väärtusta, ei saa seda eeldada ka teistelt.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt