Atonen: Keskerakond hirmutab taas avalikkust

Uudis
|
09.02.2007

Keskerakond levitab oma viimases telereklaamis hirmu ja valeinformatsiooni. Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe ja Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul sisaldab telereklaami sõnum Keskerakonna soovi tõsta tööinimeste maksukoormist, lisaks peab keskpartei valijat rumalaks.

„Iga lapski teab, et mida kõrgemad on maksud, seda vähem tööga teenitud raha jääb iga inimese taskusse ning seda vähem laekub lõpuks raha ka riigikassase – sest kõrged maksud tunduvad inimestele ebaõiglastena ja nende puhul kasvab soov maksude maksmisest kõrvale hiilida. Nagu on viimased aastad tõestanud nii Iirimaal kui Eestis, toovad madalamad maksud jõukuse nii kodanike taskusse kui riigikassase,” lausus Atonen.

Reformierakond on vähendanud tulumaksu 26 protsendilt 22 protsendini. „Õpetajate palgad on tõusnud ainuüksi viimase aasta jooksul 18 protsendi, arstide palgad tõusevad tänavu 25 protsendi ning politseinike ja päästetöötajate  palgad on tõusnud aastaga 30 protsendi võrra. Need on suured numbrid,” lausus Atonen.

Ta lisas: „Presidendivalimiste ajal hirmutas Keskerakond eestlasi verevalamisega. Nüüd üritab Keskerakond lihtsameelseid hirmutada Reformierakonna maksude vähendamise kavaga. Nende telereklaam püüab külvata põhjendamatult hirmu ja terrorit. Aga Eesti rahvas ei ole nii rumal, et keskerakonna plaani läbi ei näeks.”

Reformierakond soovib vähendada tulumaksu veel viiendiku võrra, 18 protsendini. See tähendab tulumaksu langetamist suurusjärgus viiendiku võrra, ehk muuta reedene päev maksuvabaks.

“Nautige reedeid,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Atonen. „Reformierakond on alati võidelnud parema ja õnnelikuma elu nimel ning teeme seda ka tulevikus. Keskerakonna lahja astmelise seljanka lürpimise asemel pakub Reformierakond rõõmsat, madalate maksudega tulevikku Euroopa viie jõukaima hulgas.”

“Kui Reformierakond soovib teha reeded maksuvabaks, siis Keskerakonna plaan näib olevat muuta kogu valimiseelne debatt ajuvabaks,” lisas Meelis Atonen.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt