Reformierakond soovib Tallinnas kõikide erahuvikoolide toetamise taastamist

Uudis
|
15.06.2018
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tegi tänasel volikogu istungil Tallinna järgmise nelja aasta eelarvestrateegiasse ettepaneku, mille kohaselt taastatakse alates 2019. aastast Tallinna linna toetus siin tegutsevatele erahuvikoolidele. 
 
​”Täna toetab Tallinn kümmet munitsipaalhuvikooli ja ühte erahuvikooli, SA Tallinna Vene Lütseumi. Meie ettepanek on, et tulevast aastast hakkaks linn toetama kõikide lastehuvitegevust, ka nende ca 21 000 lapse oma, kes täna on toetuseta,” selgitab Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak. 
 
“Tallinnas käib erahuvikoolides rohkem lapsi ja noori kui munitsipaalhuvikoolides, seega on igati põhjendatud, et linn toetab lisaks munitsipaalhuvikoolidele ka erahuvikoole ning seeläbi seal käivate laste huvitegevust,” sõnab Pillak.
 
Pillaku sõnul on varem Tallinnas toetatud kõikide laste huvitegevust. “Erahuvikoolide toetamisest loobus linn 2009. aastal ning toona oli põhjuseks kehv majanduslik olukord, mis sundis kulusid kokku tõmbama. On kahju, et omal ajal otsustati alustada kokkuhoidu lastest, nende heaolult ja arenguvõimalustest, kuid see on minevik. Nüüd on võimalus teha uued ja parema otsused,” lisab ta.
 
Tänasel istungil arutab Tallinna linnavolikogu Tallinna eelarvestrateegiat aastateks 2019-2022. Eelarvestrateegia on arengukavast tulenev selgitustega finantsplaan, millega planeeritakse linna arengukavas sätestatud eesmärkide saavutamiseks kavandatavate tegevuste finantseerimist. Eelarvestrateegia koostamise eesmärk on tagada linna eelarvepoliitika jätkusuutlikkus keskpikas raamistikus ning toetada linna tegevusvaldkondade juhtimise ja arengukavaliste strateegiliste eesmärkide täitmise tulemuslikkust.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt