Naine, mis su sõnum on?

Arvamus
|
19.06.2018

Esimesena me ei saabu. Osad on juba jõudnud end päikesepaistel istuma sättida ning meeleolukas arutlus käib täies hoos.

Lähebki jälle lahti. Teine kord juba sel aastal kohtuvad 30 naist üle Euroopa, kelle eesmärk on astuda samm poliitikasse või astuda samm edasi juba olemasoleval poliitilisel karjääril. Tegemist on järjekordse European Women Academy (EWA) koolitusega, mille eestvedaja on ALDE Partei. Reformierakonnast on sel aastal osalemas Ida-Virumaa ringkonna juht Maris Toomel ja Reformierakonna Välissekretär ning Euroopa Parlamendis poliitilise nõunikuna töötav Airis Meier.

Kuigi kõik osalejad on naised, ei ole tegemist feministliku suunitlusega kogunemisega. Naised poliitikas ei tähenda ainult naiste õiguste eest seismist vaid seda, et 50% ühiskonna loomulikust osast ei jääks mingis elusfääris kaasamata. EWA eesmärk on tuua rohkem naisi poliitikasse, positsioonidele, kus toimub otsustamine ning seeläbi tagada ühiskondlik debatt, kus sõna saavad kõik ühiskonna grupid. Kas just mitte see printsiip ei ole alustala esindusdemokraatlikus ühiskonna korralduses?

Konkreetse kampaaniakoolituse kõrval on seekord palju tähelepanu suunatud sõnumitele ja kuidas neid edastada. Parim näide, millest õppida, on praegune Eesti Vabariigi Valitsus. Mitte keegi ei peaks niimoodi sõnumeid edastama: segaselt, kaalutlemata ja mis peamine, targutades ja demagoogitsedes justkui teades kodanikkonnast paremini, mis neile tähtis ja vajalik on.

Õnneks on Eesti kodanikel peagi võimalus oma suhtumist taolistesse käpardlikesse ettevõtmistesse näidata. Reformierakonna eesmärk ei saa olla midagi muud kui see, et inimesi kuulatakse, nende mured võetakse arvesse ja kui ka kõiki muresid pole võimalik koheselt lahendada või leevendada, siis vähemalt on selge, millises suunas peaks valitsus oma poliitikate kujundamisel astuma, et inimeste elu järk järgult parandada.

Just siin on vajalik kõikide reformierakonna liikmete kaasatus. Igaüks meist võiks endalt ja oma naabrilt küsida, mis teda kõige rohkem takistab oma elukorralduse parendamisel? Mida teeksid sina teisiti kui sa oleksid homme Riigikogu liige. Milline oleks sinu panus sellesse, et Eesti iseseisvus, avatus ning jõukus oleksid tagatud mitte ainult täna vaid ka aastate pärast.  Sellest algab muutuste protsess ja nii lihtne see tegelikult ongi. Igatahes, meie Maris ja Airis oleme juba need küsimused esitanud ja uskuge meid, muutus ei ole kaugel!

Airis Meier & Maris Toomel


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt