Reformierakond soovib Põhjaväila valmimist 2008. aastal

Uudis
|
30.11.2006

Reformierakond teeb Tallinna Linnavolikogus ettepaneku kiirendada Põhjaväila ehitamist ning rajada kahetasandiline ristmik Russalka monumendi juurde 2008. aasta lõpuks. Reformierakond ootab linnavalitsuselt ka konkreetset kava Haabersti mitmetasandilise ristmiku ning Sõle-Paldiski maantee ristmike väljaehitamiseks.

„Tallinna suuruses linnas oleks korralike teede ja hea liikluskorralduse olemasolul täiesti normaalne jõuda igast linna otsast 15 minutiga südalinna. Pirita teed ja Paldiski maanteed ühendav Põhjaväil leevendaks oluliselt Pirita, Lasnamäe, Kesklinna, Haabersti ja Kristiine liikluskoormust,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus. „Uue suure magistraali – Põhjaväila – kulgemistee on linna üldplaneeringuga ammu paika pandud. Tee peab saama kahetasandilise ristmikuga alguse Russalka juurest, kus täna Pirita ja Merivälja inimesed hommikuti ummikus närve kulutavad ja juhtima autod sadama lähedalt südalinnast mööda, ühendades Pirita tee Paldiski maanteega,” lisas Pentus.

“Põhjaväila ehitamine likvideerib olulise pudelikaela Tallinna liikluses,” ütles Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas: “Kuigi seda teed kasutavad ka Viimsi elanikud, ei saa me eeldada, et Viimsi vald hakkaks Tallinna liiklusesse investeerima.” Rõivase sõnul ei pea kõik Pirita ja Lasnamäe elanikud tööle minekuks vältimatult südalinna läbima ning seetõttu on oluline luua kiire ja mugav ümbersõit.

„Praegusel perioodil, kus linna tulud kasvavad jõudsalt, on kõige parem aeg sellised suured ja tähtsad investeeringud ära teha. Kui Põhjaväila ehitusega venitama ei hakata ja tehakse järgmisel aastal algust, on magistraal kahe aasta pärast valmis. See peaks ka eesmärk olema,” ütles Keit Pentus.

Rõivas lisas, et Reformierakond on antud küsimuses valmis tegema linnavalitsusega igakülgset koostööd ning hääletama linnavolikogus kõigi vastavasisuliste otsuste poolt: “Toetame linnavalitsuse plaani eraldada raha Põhjaväila alla jäävate maatükkide väljaostuks ning innustame esimesel võimalusel alustama ka reaalsete ehitustöödega.”

Reformierakonna hinnangul tuleb 2007. aasta linnaeelarves keskenduda pikaajalistele investeeringutele ning hoiduda jooksvate kulutuste tõstmisest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt