Reformierakond seisis 2018. aastal eestikeelse hariduse, kooliturvalisuse, eelarve tasakaalu, töötavate pensionäride ja väliseestlaste eest.

Kategoriseerimata
|
20.12.2018

„Reformierakonna fraktsioon on 2018. aastal seisnud eestikeelse hariduse, kooliturvalisuse, eelarve tasakaalu, töötavate pensionäride ja väliseestlaste eest. Samal ajal on koalitsioon tegelenud mikroprobleemide lahendamise, katuserahade jagamisega ja pideva otsustusvõimetusega. Aga võitlus parema tuleviku ja Eesti eest jätkub kindlasti ka järgmisel aastal,“ võttis Reformierakonna esimees Jürgen Ligi aasta kokku.

„Reformierakonna fraktsioon andis hiljuti uuesti Riigikogus menetlusse otsuse eelnõu, mis kohustab valitsust korraldama lasteaedade ja põhikoolide muutmine eestikeelseks. Enamus erakondi on antud reformile toetust avaldanud ning selle läbi minek on neile kätte võtmise asi,” kommenteeris Jürgen Ligi.

„ Hiljuti oli Riigikogus esimesel lugemisel Reformierakonna fraktsiooni poolt esitatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõu mõte on langetada alkoholi aktsiisimäärad 2017. aasta veebruarikuu tasemele. Alkoholiaktsiisi langetamise eesmärk on peatada alkoholiturism Lätti, suurendades sellega Eesti eelarvetulusid ja parandades rahvatervist. Olgugi, et eelnõu saalis toetust ei leidnud, on Reformierakond kindel, et piirikaubandust on võimalik tagasi pöörata,” lisas Aivar Sõerd.

“Oleme sisse andnud eelnõu, mille eesmärk on töötavate pensionäride maksustamine lõpetada. Eelmise aasta detsembriga võrreldes vähenes jaanuaris 57 % töötavatele pensionäridele välja makstud pension. Keskerakonna, SDE ja IRLi ühine otsus tõsta makse töötavale pensionärile on selle valitsuse üks suurem möödapanek. Mõte liigitada töötavad pensionärid nende hulka, kes peaks kandma valitsejate suurepäraste kulutuste koormat, saab tulla vaid ülimalt küünilistel inimestel. Kuigi eelnõu läbis esimese lugemise, istub see juba ammu kuskil koalitsiooni varasalvedes,” lausus Kristen Michal.

„Oleme kaks korda esitanud Riigikogule eelnõu, millega soovisime anda sünnijärgsetele Eesti kodanikele kindlus, et nad ei pea loobuma Eesti kodakondsusest, kui neil on õigus saada ka Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna riigi, USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa või Šveitsi kodakondsus. Kahjuks lükkas koalitsioon koos EKRE-ga eelnõu tagasi ja ütles sünnijärgsetele eestlastele EI. Meie võitleme väliseestlaste eest edasi, sest leiame, et topeltkodakondsus aitab kaasa meie rahvusriigi püsimisele ja tugevdab sidemeid kõigi eestlastega,“ kommenteeris Hanno Pevkur.

„Andsime menetlusse seaduseelnõu, millega soovitakse fikseerida õpetaja õigused kooliturvalisuse tagamisel. Leiame, et kooliturvalisuse tagamiseks tuleb laiendada õpetajate õiguseid. Turvalisus on täna väga aktuaalne teema ja ilmselgelt tuleks seda tõhustada. Loodame väga, et lisaks eestikeelsele haridusele on meil tulevikus ka turvaline haridus,“ ütles Yoko Alender.

„Andsime aasta jooksul sisse kaks umbusaldusavaldust. Esimene umbusaldamine oli aasta alguses seotud justiitsminister Urmas Reinsaluga, kelle sõnavõtt naistevastase vägivalla teemal solvas paljusid. Teine umbusaldus oli seotud majandus-ja taristuminister Kadri Simsoniga, sest ta ei lähtu Eesti majanduse, vaid era- ja erakondlikest huvidest ning ei näita üles tahet oma tegevust sisuliselt põhjendada ega oma majandusinimese pädevust,“ lisas fraktsiooni esimees Ligi.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt