Kalle Palling: e-residentsus on Eesti edulugu

Kategoriseerimata
|
18.12.2018

“2014. aastal andsime valitsuses rohelise tule ideele proovida e-residentsuse platvormi abil teha Eesti suuremaks. Hea meel on tõdeda, et e-residentsus on mitte ainult käivitunud, vaid tänaseks toonud Eestisse 10 miljonit eurot. See näitab, et võib-olla oleme leidnud mudeli, millega saame Eesti majanduse teha palju suuremaks, kui ta juba on. Nii nagu igal uuel, maailmas unikaalse lahendusel, on ka e- residentsuse teel olnud erinevaid takisitusi, mida ületada. Aga raskused just selleks teel ongi, et toode veelgi paremaks saaks,” ütles Palling.

“Mäletan hästi paari aasta tagust arutelu Riigikogus, mille tulemus oli see, et regulatsioon muutus ja pangaarve avamiseks ei pidanud enam füüsiliselt panka kohale minema. Küll jõuab kätte ka see aeg, kus panganduses laiemalt saabub hetk kui uued asjad ei ole esmapilgul hirmutavad vaid huvitavad.

 Pallingu sõnul on e-residentsuse areng toonud lauale veel mitmeid huvitavaid arutelusid kaasnevate teenuste arendamiseks. “Kõhutunne ütleb, et see on alles algus.​ Kõige uhkem olen selle üle, et riik, kes aastaid disainis paremat keskkonda iduettevõtete jaoks, katsetas ka ise ja lõi põhimõtteliselt valitsuse enda iduettevõtte, mille scale up potentsiaal on peale vaadates paljudele aukartustäratav. Viimane on andnud e-residentsuse projekti juhile Kaspar Korjusele võimaluse panna kokku meeskond maailma parimatest oma ala spetsialistidest kuuest erinevast rahvusest – USA, UK, Prantsusmaa, India, Ukraina ja Eesti. Nii et pole ime, et e-residente on meil juba täna maailma 165st riigist,” kommenteeris Palling.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt